Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

Darbuotojams      Vartotojams

 

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Prisijungti 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė , tel. (8 5) 265 2255, el. p. d.cenyte@archyvai.lt. 

 

 

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Madride vyko APEf šalių koordinatorių susitikimas

2019-05-13

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Bujokas gegužės 7–8 d. dalyvavo APEf (Archives Portal Europe Foundation) šalių koordinatorių susitikime, kuris vyko Madride. Susitikimo pagrindinis tikslas – aptarti APEf portalo https://www.archivesportaleurope.net atnaujinimą ir sutarti dėl naujų funkcijų įdiegimo.

Gegužės 7 d. darbas vyko Ispanijos nacionaliniame istorijos archyve, kuriame saugomi seniausi dokumentai. Diskusijose su kitų valstybių atstovais buvo aptarti apklausos, vykdytos 2018 m. gruodį–2019 m. sausį, rezultatai, padėję išgryninti portalo vartotojų poreikius ir apibrėžti APEf prioritetus. Diskusijų dalyviai sutarė, kad svarbiausias APEf portalo privalumas – galimybė vienoje vietoje rasti informaciją, saugomą įvairiose Europos atminties institucijose. Iš apklausos rezultatų matyti, kad vartotojai, ieškantys informacijos portale, dažniausiai susiduria su kalbos barjeru, tad siekiant pritraukti daugiau vartotojų iš įvairių šalių ir palengvinti paiešką portale, reikėtų įdiegti teksto automatinio vertimo įrankį bei išversti į įvairias kalbas dažniausiai paieškoje naudojamas frazes.

Gegužės 8 d. susitikimas vyko Ispanijos generaliniame administracijos archyve, kuriame saugomi Ispanijos valdžios įstaigų dokumentai. Buvo diskutuojama apie portalo dizainą, pradinio puslapio turinį, didesnes paieškos galimybes, paieškos rezultatų atvaizdavimą. Nuspręsta įkelti į portalą daugiau skaitmeninių vaizdų, kad vartotojai galėtų susipažinti su dokumentu, o ne tik su jo metaduomenimis. Taip pat nutarta remtis geriausio paieškos įrankio Google patirtimi tobulinant portalo paieškos sistemą.

Tikimasi, kad per susitikimą priimti sprendimai bus įgyvendinti per vienerius metus. Taip pat aptarta preliminari kito susitikimo darbotvarkė, data ir vieta.

Dalyvavimas APEf šalių koordinatorių susitikime buvo naudingas – suteikė galimybę užmegzti naujas pažintis, prisidėti prie portalo https://www.archivesportaleurope.net/ atnaujinimo bei pasisemti idėjų, kurias galima panaudoti skleidžiant informaciją apie Lietuvos valstybės archyvuose saugomą dokumentinį paveldą.

 

 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-05-13 15:56