Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

David Labkovski projekto dalyvių vizitas archyve

2019-04-04

Balandžio 3 d. Lietuvos valstybės istorijos archyve lankėsi tarptautinio projekto, skirto litvakų dailininkui David Lobkovski, dalyviai iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Projekto grupei, kurią sudarė litvakų, išeivių iš Lietuvos, šeimų nariai bei Viewpoint Calabasas miesto Kalifornijoje mokyklos moksleiviai ir mokytojai, buvo pristatyta Lietuvos archyvų sistema, jų saugomi dokumentai ir tyrimų galimybės, papasakota apie istorijos šaltinius, susijusius su žydų tautos istorija, saugomus Lietuvos valstybės istorijos archyve, parodyti kai kurie su žydų bendruomenių veikla susiję dokumentų originalai. Tarp šių dokumentų archyvo specialistams pavyko surasti ir keletą dokumentų, susijusių su D. Labkovski šeima. Svečiai iš JAV turėjo galimybę apsilankyti archyvo dokumentų saugyklose.

 

Apie David Labkovski projektą

Dailininkas David Labkovski (1906–1991), tikėtina, gimė Nevelyje, tuometinėje Vitebsko gubernijoje, bet augo Vilniuje, kur jo šeima persikraustė 1908 m. Sovietinių represijų metais jis buvo ištremtas į Sibirą ir taip išvengė žydų genocido lemties. 1946 m. D. Labkovski sugrįžo į Vilnių. Dailininko kūriniuose atsispindi spalvingas žydų gyvenimas Vilniuje, nežmoniškos Sibiro gulagų sąlygos, sugriautas gimtasis miestas, Holokausto metais sunaikinta žydų bendruomenė. 1958 m. D. Labkovski emigravo į Izraelį. Jis būtų buvęs laimingas matydamas, kad dalis jo kūrinių grįžta į jo taip mylėtą miestą – Vilnių.

Vilniaus licėjaus mokiniai, bendradarbiaudami tarptautiniame projekte su Viewpoint mokykla Calabasas mieste, Kalifornijoje, atrinkdami kūrinius parodaiieško istorinių sąsajų David Labkovski paveiksluose ir mokosi pažinti Vilnių dailininko akimis.

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-04-04 11:55