Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Virtuali paroda „Lietuviškos profesionaliosios muzikos patriarchui Juozui Naujaliui – 150“

2019-04-09

„Lietuva brangi“, „Jaunimo giesmė“, „Dainų dainelės“, „Vasaros naktys“, „Kur bėga Šešupė... “,

„Pulkim ant kelių“, „Jėzau, pas mane ateiki“, „Sveikas, Jėzau, gimusis“, „Gul šiandieną“, „Alyvų daržely“, „Graudūs verksmai“, „Linksma diena“ ir daug kitų giesmių, po Lietuvos bažnyčių skliautais skambančių jau 100 metų...

Gal ir ne visi žino, kad tai yra būtent Juozo Naujalio originalios ar harmonizuotos dainos ir giesmės, bet drąsiai galima teigti, kad jas dainuoja visa Lietuva.

Kompozitorius, vargonininkas, choro dirigentas, pedagogas, vienas iš Lietuvos profesionaliosios muzikos pradininkų. Jo kūrybinį palikimą sudaro apie 200 įvairaus žanro kūrinių: mišios, motetai, giesmės, harmonizuotos ir originalios dainos chorams, simfoninė poema „Ruduo“, „Svajonė“ styginių kvartetui, trio, preliudai, fugos, kantatos ir kt.

Mažakalbis darbštus muzikas daug kur buvo pirmas: pirmasis muzikos profesorius, muzikos mokyklos, 1933 m. pertvarkytos į konservatoriją, steigėjas, pirmojo muzikinio laikraščio leidėjas, pirmojo lietuviško knygyno steigėjas, vargonininkų kursų, vargonininkų mokyklos organizatorius ir pagrindinis dėstytojas – iš visos Lietuvos vargonininkai keliavo pas jį kelti savo kvalifikacijos. Mokytis pas J. Naujalį buvo prestižo reikalas. J. Naujalis vadovavo Lietuvių meno kūrėjų draugijos muzikos sekcijai, subūrė slaptą „Dainos“ chorą, išaugusį į „Dainos“ draugiją, kuri suvaidino reikšmingą vaidmenį plėtojant lietuvių tautinę muziką.

Juozo Naujalio asmenybės ir jo darbų įtaka Lietuvos kultūrai – išskirtinė. Jis tapo tautinės lietuvių muzikos simboliu, aktualiu ir šių dienų žmogui bei valstybei, savo veikla bei kūryba pelniusiu lietuvių muzikos patriarcho vardą. Pats jis savo nuopelnus vertino kur kas kukliau: Rašiau, kas buvo tuo metu reikalingiausia. Buvo svarbu, kad žmonės dainuotų lietuviškas patriotinio turinio dainas.

2019 m. balandžio 9 d. sukanka 150 metų, kai gimė Juozas Naujalis (1869–1934). Seimas, pripažindamas šio garsaus menininko nuopelnus, 2019-uosius yra paskelbęs Juozo Naujalio metais.

Parodoje eksponuojamos J. Naujalio įvairiapusės darbuotės, šeimos nuotraukos, dukros Zofijos bei kitų muzikų mintys. Tikimės, kad paroda padės geriau pažinti šią išskirtinę asmenybę.

 

Prašome apsilankyti!

 

Virtualią parodą parengė Virginija Eleonora Kunigėlytė iš Lietuvos literatūros ir meno archyve saugomų dokumentų.

 

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-04-09 12:30