Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Pirmadienis – puiki diena! Nugalėtojų tribūna

2019-04-08

Pristatome vieną iš konkurso Prasti mūsų popieriainugalėtojų Kazį Jonušą, visus konkursui pateiktus „perlus“ atsiuntusį ir su „daiktiniais įrodymais“.

 

Kazys Jonušas (Lietuvos kariuomenės kanceliarija): „Krašto apsaugos sistemoje posakis „prasti mūsų popieriai“ dėl tam tikrų priežasčių beveik nevartojamas. O mintis parankioti „šiukšliadėžės perlų“, nors ir primena atliekų skirstymo operatorių triūsą, kartkartėmis iš tiesų suteikia džiaugsmo bendradarbiams. Rinkti vadinamuosius rašybos perlus pradėjau ne iš pavydo jų autoriams, bet siekdamas ateinančioms kartoms išsaugoti tai, ką tarsi visiškai atsitiktinai atranda mūsų naujienų tarnybos. Kad daugiausiai tokių „deimantų“ radau bns.lt, delfi.lt, lrytas.lt ir kam.lt svetainėse, manau, tėra atsitiktinumas, nes ieškodamas reikalingos informacijos kone kasdien jas aplankau. Siunčiu iškalbingų nuklydimų į pievas be autorinių komentarų, kurie, manau, šiuo atveju nereikalingi…

 

 • Latvijos gyventojai vis dar jaučiasi mažiau saugūs už latvius ir estus, rodo Baltijos šalių saugumo indeksas, sudarytas draudimo kompanijos „Ergo“.
 • Apie 13 val. Gerosios Vilties gatvėje 1935 metų moteriai užpuolikas trenkė per galvą ir pagrobė rankinę su pinigais ir dokumentais.
 • Didžiosios Britanijos policija trečiadienį pranešė, kad Solsberio ligoninėje lydomi du kritinės būklės asmenys, paveikti „nežinomos medžiagos“.
 • Sviedinys nukrito už penkių metrų nuo mokyklos. Sužeisti šeši suaugusieji, tarp kurių esama mokytojų ir vaikų.
 • Trumpo įsakas <...> padidino naštą aviakompanijos, kurios turi atitikti neaiškius reikalavimus, patirti įgyvendinimus sąnaudas, joms gresia ir potencialius nuobaudos už nesilaikymą.
 • Parlamentarasas siūlo padidinti kompensacines išmokas.
 • Tvardydamas pyktį A. Vučičius savo ruožtu atrėžė, jog E. Ramos komentarai yra „provokacija“ ir Serbija niekada nepripažins Kosovo, kuris nepriklausomybę paskelbė 208-aisiais.
 • Paryžiaus mero pavaduotojas anksčiau sakė, kad „šeši žmonės yra sunkiai sužeisti“, tarp jų vienas policininkas. Kol kas neaišku, ar dalis tų žuvusiųjų jau mirė.
 • Sulaikytas didelis kiekis kontrabandinių cigarečių klastočių.
 • 2014 m. pabaigoje iš Lietuvą iš Ispanijos, kur pastaruosius dešimt metų gyveno, grįžęs vaikinas lietuvių kalbos nemokėjo. Jis kalbėjo tik ispaniškai ir lietuviškai. Vaikinas įsikūrė Šiauliuose, kur jo šeimos šaknys. Tik kremtasi, kad vis dar negali susikalbėti lietuviškai.
 • Bendra situacija daug ką pakeičia, nes visi laukia, ar bus, ar nebus paprastoji padėtis <...>, – tvirtino A. Kubilius.
 • Pirmadienį taip pat vyks restauruoto karo lakūno viršilos Antano Kairaičio atminimui skirto akmens atidengimo ceremonija.
 • Šiame leidinyje autoriai neslepia faktų apie karininkus, kurie kartais gali būti jautrūs artimiesiems, bet būtent tai ir yra šio leidinio stiprybė.
 • Neblaiviu pripažintas, o vėliau išteisintas vairuotojas iš valstybės žalos negaus.
 • Puiki kalėdinė dovana norintiems mesti rūkyt!!! Tik 5990 Lt už 99 Lt vertės kokybišką elektroninių cigarečių rinkinį.
 • Vileda rinkinys už puikią kainą! Tik 7699 Lt už 158 Lt vertės šepetį „Ultramat“ Vileda ir kibirą šepečiui.
 • D. Cameronas yra žadėjęs iš naujo derėtis dėl Didžiosios Britanijos santykių su 28 narių Europos Sąjunga ir pateikti naujas sąlygas referendumui dėl Britanijos narystės 2017 metais, jei bus išrinktas 20154 metais.
 • Velnių muziejaus vedėja nuo komentarų susilaukė.

Smagios darbo savaitės!

 

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-04-08 10:19