Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  

LIETUVOS VYRIAUSIOJO ARCHYVARO TARNYBOS DEKLARACIJA DĖL Į MUS BESIKREIPIANTIEMS ASMENIMS TEIKIAMŲ PASLAUGŲ IR APTARNAVIMO KOKYBĖS

 

Pranešame, kad valstybės archyvų skaityklos pradeda dirbti ir atnaujina fizinį asmenų aptarnavimą.

 

Karantino draudimų švelninimo valstybės archyvų veikloje metodinės rekomendacijos

 

Naujienos

Taline vyko DLM forumo narių susitikimas ir konferencija

2018-06-05

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vyriausiosios specialistės Aistė Somkinė ir Rūta Steponavičiūte gegužės 31 – birželio 1 dienomis dalyvavo DLM forumo narių (DLM – angl. Documents Life Cycle Management) susitikime ir konferencijoje, kuri šiemet vyko Taline (Estijos Respublika), naujajame jungtiniame kelių ministerijų pastate.

Dvi dienas trukusi konferencija prasidėjo DLM vykdomojo komiteto pirmininko Jano Dalsteno Sørenseno (Danijos nacionalinis archyvas) įžangine sveikinimo kalba. Jis džiaugėsi galėdamas DLM dalyvius sutikti Estijoje, į kurią iš Didžiosios Britanijos buvo perkelta DLM būstinė. Vėliau net 15 pranešėjų skaitė pranešimus informacinių technologijų, informacinių sistemų naudojimo, skaitmeninio turinio bei dokumentų ir informacijos valdymo temomis.

Pristatomąjį pranešimą apie Estijos viešajame sektoriuje diegiamas ir naudojamas naujausias informacines technologijas skaitė Estijos CEO Siim Sikkut. Jis savo pranešimu pabrėžė, kad, vykdant ir diegiant elektronines paslaugas, didžiausias dėmesys turi būti sutelktas į viešojo sektoriaus teikiamų paslaugų paprastumą ir jų prieinamumą gyventojams. Patirtimi dalijosi ir Ispanijos Finansų ministerijos atstovas Miguel Angel Amutio, jis supažindino susirinkusiuosius su iššūkiais elektroninių dokumentų (edoc) valdymu jų šalyje. Antrojoje sesijoje Suomijos atstovai Anssi Jääskeläinen ir Liisa Uosukainen skaitė pranešimą apie jų turimos sistemos Fedora tobulinimą ir automatinį skaitmeninių dokumentų (duomenų) nuskaitymo tobulinimą. Lenkijos valstybės archyvo atstovas Bartosz Nowozycki pristatė genealoginiams tyrinėjimams sukurtą informacinę paieškos sistemą The Search Archives (nuoroda: https://searcharchives.pl/), kurioje galima rasti virš 28 mln. suskaitmenintų archyvinių dokumentų lapų, daugiau nei 12 mln. aprašymų, juos šiuo metu teikia net 79 atminties institucijos Lenkijoje.

Trečiojoje konferencijos sesijoje Prahos miesto Rotušės archyvo atstovės Kristyna Kolarova ir Jana Schwallerova kalbėjo apie iššūkius duomenų apsaugos srityje bei įsigaliojusį Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą. Antrasis pranešėjas Martin Wrigley pristatė ne pelno siekiančią organizaciją Atvirąjį išsaugojimo fondą (angl. The Open Preservation Foundation,nuoroda: http://openpreservation.org/, toliau – OPF), kuri remia skaitmeninio paveldo išsaugojimo technologijas ir kompetencijų šioje srityje ugdymą, bei kvietė DLM narius prisidėti prie OPF veiklos ir tapti jos nariu.

Antrąją konferencijos dieną pirmoji pranešimą apie Estijos valdžios institucijose taikomas informacines technologijas bei diegiamas sistemas ir principus skaitė Estijos Ekonomikos ir komunikacijos ministerijos atstovė Liivi Karpistenko. Kitas pranešėjas buvo Markus Merenmies, kuris pristatė pagrindinius Suomijos nacionalinio archyvo skaitmeninio turinio išsaugojimo principus, pademonstravo dokumentų perdavimo paketo schemą. Nacionalinio Didžiosios Britanijos archyvo atstovė Sonia Ranade kalbėjo apie rizikos valdymo svarbą dokumentų išsaugojimo srityje ir pristatė jų naudojamą modelį (angl. Bayesian model). Penktojoje sesijoje DLM vykdomojo komiteto nariai diskutavo apie dabartinius DLM iššūkius ir kvietė narius aktyviai dalyvauti ir įsitraukti į DLM veiklą, dalintis jų šalyse specialistų sukauptomis žiniomis bei įgyta patirtimi, pranešti apie ten vyraujančias tendencijas ir naujovių poreikį. Šeštojoje konferencijos sesijoje Nacionalinio Didžiosios Britanijos archyvo atstovai John Sheridan ir Alex Green kalbėjo apie „blockchain“ technologijų pritaikymą kuriant patikimą skaitmeninį archyvą. Estų įmonės SK ID Solution AS atstovas Kalev Pihl kalbėjo apie eIDAS reglamento poveikį ir pokyčius elektroninio parašo ir laiko žymų srityje. Nacionalinio Vengrijos archyvo atstovas Istvan Alfoidi pristatė, kaip jie savo informacinėje sistemoje panaudojo ir pritaikė E-ARK (E-ARK – angl. European Archival Records and Knowledge Preservation, nuoroda: http://www.dlmforum.eu/index.php/resources/e-ark-programme) įrankiusir OAIS standartą.

Konferencijos pabaigoje Janas Dalstenas Sorensonas ir Krystyna W. Ohnesorge pranešė, jog antrasis DLM narių susitikimas šiais metais vyks lapkričio 28–29 d. Vienoje (Austrijos Respublika) ir pakvietė narius jame aktyviai dalyvauti, siūlyti dominančias temas pranešimams ir informuoti apie reikalingą žinių ar tam tikros srities mokymų poreikį.

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2018-06-05 15:28