Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

Darbuotojams      Vartotojams

 

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Prisijungti 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  

Norime pranešti, kad nuo kovo 13 d. valstybės archyvų skaityklos nedirbs ir fizinis asmenų priėmimas laikinai nebus vykdomas.

Apie valstybės archyvų skaityklų darbo ir fizinio asmenų priėmimo atnaujinimą informuosime pasikeitus situacijai dėl koronaviruso (Covid-19) plitimo.

 

 

Naujienos

Virtuali paroda, skirta Mykolo Biržiškos gimimo ir mirties sukaktims

2012-08-16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Šių metų rugpjūčio 24-ąją sukanka 130 metų nuo žymaus lietuvių visuomenės, mokslo, kultūros veikėjo, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro Mykolo Biržiškos gimimo ir 50 metų nuo jo mirties.

          Savo visuomenine ir politine veikla M. Biržiška prisidėjo prie Lietuvos politinės nepriklausomybės įgyvendinimo, buvo vienas iš Lietuvos valstybingumo atkūrimo ideologų. Didelę reikšmę jis teikė ir tautos dvasinės nepriklausomybės stiprinimui: jaunimo mokymui ir auklėjimui, inteligentijos ugdymui, mokslo vystymui.

          Mykolo Biržiškos gimimo ir mirties sukaktims pažymėti Lietuvos centrinis valstybės archyvas ir Lietuvos ypatingasis archyvas parengė virtualią parodą „Mykolas Biržiška. Dvasios kultūra ir kilnūs principai“. Parodos lankytojai joje gali susipažinti su šių archyvų saugomais dokumentais, atspindinčiais M. Biržiškos gyvenimą ir įvairiapusę veiklą.

          Lietuvos centrinis valstybės archyvas pristato rašytinius ir fotodokumentus, kurie pasakoja apie M. Biržiškos visuomeninę, pedagoginę ir mokslinę veiklą, gyvenimą emigracijoje, šeimą. Eksponuojamas ir kino dokumentas – JAV lietuvių kinematografininko Pauliaus Jasiukonio filmuoti kino kadrai, kuriuose užfiksuoti M. Biržiškos gyvenimo JAV momentai.

          Parodai atrinktuose LYA dokumentuose pateikiama informacija apie M. Biržiškos veiklą nacių okupacijos metais: rūpinimąsi Lietuvos kultūros išsaugojimu, dalyvavimą prieštaringai vertinamoje Lietuvos atstovų konferencijoje ir kt., taip pat apie sovietų valdžios ketinimus sugrąžinti emigravusį į Vakarus M. Biržišką į Lietuvą.

          Kviečiame apžiūrėti parodą.

 

_ _ _

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2012-08-16 14:59