Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  

LIETUVOS VYRIAUSIOJO ARCHYVARO TARNYBOS DEKLARACIJA DĖL Į MUS BESIKREIPIANTIEMS ASMENIMS TEIKIAMŲ PASLAUGŲ IR APTARNAVIMO KOKYBĖS

 

Pranešame, kad valstybės archyvų skaityklos pradeda dirbti ir atnaujina fizinį asmenų aptarnavimą.

 

Karantino draudimų švelninimo valstybės archyvų veikloje metodinės rekomendacijos

 

Naujienos

Lietuvos centriniam valstybės archyvui perduoti Lietuvos diplomatinių atstovybių JAV ir Kanadoje dokumentai

2011-12-05

      2011 m. gruodžio 2 d. Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Lietuvos centriniam valstybės archyvui perdavė Lietuvos generalinio konsulo Kanadoje J. Žmuidzino archyvą. Iš Lietuvos ambasados Kanadoje gautos užsienio pasų išdavimo asmenims, kurie kreipėsi į generalinį konsulatą Kanadoje, bylos ir asmenų abėcėlinės kortelės, iš viso 14 dėžių dokumentų. Dokumentus priėmė archyvo direktorius Dalius Žižys. Dokumentų perdavimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis.

      Kanada buvo viena iš valstybių, kurios nepripažino Baltijos valstybių okupacijos ir po 1940 m. leido veikti Lietuvos diplomatiniams atstovams. Jonas Žmuidzinas ėjo Lietuvos generalinio konsulo Kanadoje pareigas nuo 1960 m. iki 1980 m. Po jo mirties konsulo archyvai buvo perduoti Kanados nacionalinei bibliotekai ir archyvui.

      Lietuvos archyvų departamento ir Lietuvos ambasados Kanadoje pastangų dėka įrodyta, kad J. Žmuidzino archyvas turi diplomatinio archyvo statusą. 2010 m. gruodžio 1 d. pasirašius Lietuvos archyvų departamento ir Kanados bibliotekos ir archyvo tarpusavio supratimo memorandumą, archyvas perduotas Lietuvai.

      Lietuvos centrinis valstybės archyvas pasipildė ir Lietuvos pasiuntinybės Vašingtone bei generalinio konsulato Niujorke finansinės veiklos dokumentais – iš Lietuvos ambasados JAV gautos 26 bylos.

      „Mūsų diplomatija imasi labai atsakingos užduoties – formuoti garbingą ilgalaikę mūsų valstybės istorijos politiką. Tačiau istorijos politika būtų neįmanoma be politikos istorijos, kurią privalome susigrąžinti ir įamžinti valstybės atmintyje“, - sakė užsienio reikalų ministras.

      Savo kalboje A. Ažubalis atkreipė dėmesį į vaisingą archyvo ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos bendradarbiavimą. Nuo 2009 m. lapkričio 24 d., kai buvo pasirašyta URM ir LCVA bendradarbiavimo sutartis, tęsiamos reikšmingų Lietuvos valstybei ir jos diplomatinei tarnybai turinčių dokumentų paieškos užsienyje ir jų grąžinimas į Lietuvą.

 

   
   
   
   

 

Nuotraukos: Larisos Dmuchovskajos

 _ _ _ 

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2011-12-05 14:14