Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

Informuojame, kad dėl visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino lapkričio 9 – kovo 31 dienomis valstybės archyvų skaityklos neveiks. Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos klientų aptarnavimas vykdomas tik nuotoliniu būdu.

 Detalesnė informacija apie konkretaus valstybės archyvo darbą pateikiama jo interneto svetainėje. 

 

Naujienos

Baigtos skaitmeninti Panevėžio vyskupijos metrikų knygos

2019-12-05

2019 m. gruodžio 4 d. Panevėžyje, valstybės archyvo salėje (Šiaulių regioninio valstybės archyvo Panevėžio filiale) vyko Lietuvos katalikų bažnyčios metrikinių dokumentų skaitmeninimo rezultatų Panevėžio vyskupijoje viešas pristatymas. Tai antroji vyskupija, kurios bažnyčių metrikų knygos buvo suskaitmenintos įgyvendinant projektą „Elektroninės paslaugos EAIS „Skaitmeninė skaitykla“ sukūrimas“ (Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių metrikų skaitmeniniai vaizdai buvo perduoti rugpjūčio pabaigoje).


Renginio metu Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė Panevėžio vyskupui Linui Vodopjanovui OFM perdavė kompiuterio laikmeną (išorinį diską) su Panevėžio vyskupijos 51 bažnyčios metrikų knygų skaitmeninėmis kopijomis (200 tūkst. vaizdų, per 3 TB skaitmeninės informacijos). Projekto bažnyčių koordinatorius dr. Ramojus Kraujelis trumpai pristatė projekto tikslus ir projekto eigą.

Renkant pirminę informaciją apie bažnyčiose saugomas metrikų knygas, Panevėžio vyskupija buvo deklaravusi, kad iš visų 7 vyskupijų yra išsaugojusi daugiausiai – 950 metrikų knygų. Pradėjus skaitmeninimo darbus, metrikų knygų pateikta gerokai daugiau – per 1600. Vertingiausius dokumentus ir netikėtus radinius – vyskupo M. Valančiaus lietuvių kalba rašytus raštus, XIX a. lietuvių kalba rašytus gydomuosius receptus, bažnyčių statybos brėžinius, santuokos liudijimą iš JAV – renginio svečiai galėjo išvysti savo akimis.

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos Dokumentų priėmimo, patikros ir heraldikos komisijos sekretorius panevėžietis Vytenis Bagdonas vaizdžiai papasakojo apie metrikinių dokumentų reikšmę apskritai ir pateikė konkrečių pavyzdžių, kaip juo galima panaudoti šeimos istorijai tirti.

Skaitmeninių Panevėžio vyskupijos bažnyčių metrikų vaizdų aruodą papildė ir su Biržų krašto muziejumi „Sėla“ bei Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąja biblioteka pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai. Tokį atminties institucijų bendradarbiavimą tikimasi pratęsti ir ateityje.

Dabar belieka suskaitmenintas metrikų knygas sutikrinti, sutvarkyti skaitmeninius vaizdus, suderinti naudojimo sąlygas – ir dar šiais metais jau dviejų arkivyskupijų – Vilniaus ir Panevėžio – bažnyčių metrikų knygų kolekcijos taps prieinamos skaitytojams ne tik Lietuvos valstybės istorijos archyvo Skaitmeninių dokumentų skaitykloje, bet ir regioniniuose valstybės archyvuose ar jų filialuose.


 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-12-05 14:54