Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Lietuvos archyvarai padės tvarkyti Brazilijos lietuvių archyvus

2018-10-01

Spalio 1 d. prasideda Lietuvos archyvarų ekspedicija San Paule ir jo apylinkėse. Ekspedicija yra Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuoto projekto „Lituanistinio paveldo San Paulo valstijoje paieška, įvertinimas ir tvarkymas“ svarbiausia dalis. Brazilijos lietuvių sukaupto unikalaus kultūrinio paveldo (archyvų, fotografijų, leidinių ir muziejinių vertybių) išsaugojimas ir informacijos apie jį prieinamumas – bendras Lietuvos institucijų ir Brazilijoje veikiančių lietuviškųjų organizacijų rūpestis. Projekto vykdytojas – Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, partneris – Lietuvos centrinis valstybės archyvas.

Dar 2016 m. pradžioje Lietuvos Respublikos generalinio konsulato kvietimu susipažinti su Lietuvos išeivių dokumentiniu palikimu Brazilijoje, susitikti su Brazilijos lietuvių bendruomenių atstovais, suteikti dalykines konsultacijas dėl tolesnio archyvų saugojimo į San Paulą buvo išvykę Lietuvos vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys. Vizito metu konsulate San Paule buvo aptarti per pastaruosius kelerius metus konsulato darbuotojų ir stažuotojų nuveikti darbai, susiję su lietuviškais archyvais Brazilijoje. Brazilijos lietuvių sąjungoje San Paule Lietuvos atstovai apžiūrėjo biblioteką, fonoteką ir archyvą. Atibaia miestelyje, esančiame netoli San Paulo, įsikūrusioje sodyboje „Lituanika“ buvo apžiūrėta dalis lietuvių bendruomenių sukauptos bibliotekos ir archyvo. Jau tuomet konstatuota, kad ši biblioteka ir archyvas saugomi netinkamomis sąlygomis, o tai kelia grėsmę dokumentų išlikimui.

Netrukus prasidėsiančios ekspedicijos metu, 3 archyvarai iš Lietuvos imsis dokumentinio paveldo tvarkymo darbų San Paule ir Atibaia miestelyje. Kartu bus identifikuoti, įvertinti ir aprašyti Lietuvai svarbūs dokumentai. Prie projekto įgyvendinimo prisideda Lietuvos konsulatas San Paule ir Brazilijos lietuvių bendruomenė, kuri rūpinsis Lietuvos atstovų apgyvendinimu, transportu bei archyvavimo medžiagomis – dėžutėmis, aplankais. Į ekspediciją vyksta Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos vyriausiasis specialistas Darius Bujokas ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo darbuotojos – direktoriaus pavaduotoja Sigita Baranauskienė ir Fotodokumentų skyriaus vedėja Inga Vizgirdienė.

Per ilgus metus Brazilijos lietuvių išsaugoti dokumentai yra svarbus tautinio tapatumo ir atminties bei lituanistinių ar kitų tyrimų šaltinis. Lituanistinį paveldą saugančių lietuvių veiklos skatina išeivijos patriotiškumą, pilietiškumą, lietuvybės puoselėjimą. Informacija apie Brazilijos lietuvių saugomus dokumentus gali būti svarbi ir šeimos istorijos tyrėjams ar ja besidomintiems asmenims.

 

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2018-10-01 10:20