Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  

LIETUVOS VYRIAUSIOJO ARCHYVARO TARNYBOS DEKLARACIJA DĖL Į MUS BESIKREIPIANTIEMS ASMENIMS TEIKIAMŲ PASLAUGŲ IR APTARNAVIMO KOKYBĖS

 

Pranešame, kad valstybės archyvų skaityklos pradeda dirbti ir atnaujina fizinį asmenų aptarnavimą.

 

Karantino draudimų švelninimo valstybės archyvų veikloje metodinės rekomendacijos

 

Naujienos

Lietuvą ir valstybės archyvus lankė kolegos iš Vokietijos

2018-10-03

Pirmosiomis spalio dienomis Lietuvoje svečiavosi Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Politinio archyvo vadovė prof. dr. Elke Freifrau von Boeselager su sutuoktiniu, to paties archyvo Skaitmeninimo centro vadovu  dr. Johannes Freiherr von Boeselager bei Vokietijos federalinio archyvo (Bundesarchiv) viceprezidentė dr. Andrea Hänger su vyru, atstovaujančiu bibliotekų sektoriui.

Svečiai lankėsi Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namuose, kur eksponuojamas 1918 m. vasario 16 d. nutarimas dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo.

Susipažino su Lietuvos valstybės archyvais: Lietuvos valstybės istorijos archyvu, Lietuvos centriniu valstybės archyvu, Lietuvos ypatinguoju archyvu, dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje su Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos atstovais, archyvų vadovais.

Nuotraukos autorė Larisa Dmuchovskaja.

Kitą dieną kolegos iš užsienio, lydimi Lietuvos vyriausiojo archyvaro dr. Ramojaus Kraujelio ir Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos atstovų, leidosi į kelionę po Klaipėdos kraštą – svečiams buvo surengta ekskursija po Klaipėdos regioninį valstybės archyvą. Klaipėdos universitete, kuriame didžioji dalis pranešimų buvo pristatyti vokiečių kalba, taip pat vyko įdomios diskusijos dokumentų skaitmeninimo ir atminties institucijų bei mokslo įstaigų bendradarbiavimo, dokumentų viešinimo temomis. Vėliau Vokietijos atstovai lankėsi Juodkrantėje įsikūrusiame Liudviko Rėzos kultūros centre, o kelionę baigė apsilankymu Tomo Mano namelyje, Nidoje. Svečius sužavėjo Neringos muziejų darbuotojų nuoširdumas, išradingai pateiktos ekspozicijos bei Neringos kraštovaizdis.

Nuotraukos autorė Jurgita Jokubauskė.

Paskutinę vizito dieną delegacijai buvo pristatytos ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų parodos – „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III“ bei „Florencija Renesanso ir Baroko laikais“. Parodos globojamos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Vokietijos Federacinės Respublikos bei Italijos Respublikos prezidentų. Svečius su įspūdingomis ekspozicijomis supažindino Valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Kolegos iš Vokietijos negailėjo Lietuvai ir mūsų šalies archyvarams bei sutiktiems žmonėms gražių žodžių, išvyko apie šalį susidarę itin teigiamą įspūdį bei norėdami ir toliau tęsti sustiprėjusį rezultatyvų bendradarbiavimą.

 

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2018-10-15 16:46