Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

Darbuotojams      Vartotojams

 

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Prisijungti 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė , tel. (8 5) 265 2255, el. p. d.cenyte@archyvai.lt. 

 

 

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Susitikimas su režisieriumi Audriumi Stoniu ir jo dokumentinio filmo „Moteris ir ledynas“ peržiūra

2017-11-08

Š. m. lapkričio 7 d. Lietuvos centrinio valstybės archyvo kino salėje įvyko susitikimas su Lietuvos kino režisieriumi, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, Europos kino akademijos, Europos dokumentikos tinklo ir įvairių tarptautinių kino festivalių žiuri nariu Audriumi Stoniu. Susitikimo metu archyvų bendruomenei buvo pristatytas režisieriaus A. Stonio dokumentinis filmas „Moteris ir ledynas“ (2016), pasakojantis apie Lietuvos mokslininkę Aušrą Revutaitę. Ji jau daugiau nei trisdešimt metų gyvena 3 500 metrų aukštyje virš jūros lygio, Tian Šanio kalnuose Centrinėje Azijoje, šalia Kazachstano, Kirgizijos ir Kinijos valstybių sienų. Tiuksiu ledyne nuo sovietmečio veikiančioje Glaciologijos stotyje mokslininkė tyrinėja klimato pokyčius.

Renginį pradėjo ir sveikinimo žodį tarė Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys. Kino dokumentų skyriaus vedėjas Nikolajus Gubanovas trumpai pristatė archyve saugomus režisieriaus A. Stonio filmus. Filmas „Moteris ir ledynas“ žavėjo savita poetine kino kalba, išskirtiniais kadrais ir nepaprasta lietuvės mokslininkės istorija. Po filmo peržiūros A. Stonys atsakė į gausius žiūrovų klausimus, pasakojo apie daug iššūkių pareikalavusius filmo „Moteris ir ledynas“ filmavimo darbus aukštikalnėse, kurie užtruko net trejus metus. Režisierius taip pat atskleidė daugiau detalių apie pagrindinę filmo heroję, išskirtinę asmenybę, mokslininkę A. Revutaitę. A. Stonys minėjo savo domėjimąsi archyvine kino medžiaga, kurią labai dažnai panaudoja savo kuriamuose filmuose. Po filmo peržiūros žiūrovai diskutavo, kokios galėtų būti A. Revutaitės pasirinkimo atsiskirti nuo visuomenės ir pasitraukti į kalnus priežastys.

Lietuvos centriniame valstybės archyve yra saugomi fotodokumentai iš Audriaus Stonio studijų laikotarpio, 2002 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų įteikimo ceremonijos Prezidentūroje,  2008 m. pirmųjų Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonijos, kurios metu A. Stoniui buvo įteikti geriausio metų dokumentinio kino filmo ir geriausio režisieriaus apdovanojimai. Šiuo metu Lietuvos centriniame valstybės archyve saugoma aštuoniolika A. Stonio režisuotų filmų.

 

  

  

Nuotraukos: Ingos Liubomirskaitės.

 

 

 

 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2017-11-08 14:25