Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

Informuojame, kad dėl visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino lapkričio 9 – kovo 31 dienomis valstybės archyvų skaityklos neveiks. Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos klientų aptarnavimas vykdomas tik nuotoliniu būdu.

 Detalesnė informacija apie konkretaus valstybės archyvo darbą pateikiama jo interneto svetainėje. 

 

Naujienos

Parodos „Lietuvos ir Latvijos nepriklausomybės kovos“ atidarymas minint Latvijos nepriklausomybės dieną

2017-11-20

2018 m. Lietuvos ir Latvijos valstybės mini savo nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį. Šia proga Lietuvos centrinis valstybės archyvas bendradarbiaudamas su Latvijos nacionaliniu archyvu surengė parodą „Lietuvos ir Latvijos nepriklausomybės kovos“. Parodos atidarymas įvyko š. m. lapkričio 17 d. Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje minint Latvijos nepriklausomybės paskelbimo dieną.

Iškilmingas minėjimas prasidėjo dalyvių ir svečių giedamais Latvijos ir Lietuvos Respublikų himnais. Renginį vedė Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės viršininko pavaduotojas Gaudentas Aukštikalnis. Sveikinimo žodį latvių kalba tarė Latvijos Respublikos ambasados Lietuvos Respublikoje antroji sekretorė Ginta Saleniece.

Lietuvos centrinio valstybės archyvo vyriausioji archyvistė Ramunė Vainauskaitė renginio dalyviams ir svečiams trumpai pristatė parodą „Lietuvos ir Latvijos nepriklausomybės kovos“. Parodoje eksponuojami rašytiniai ir fotodokumentai atspindi nelengvą abiejų valstybių kelią siekiant įtvirtinti nepriklausomybę. Valstybėms teko kovoti su bendrais priešais – bolševikais, bermontininkais, Lietuvai – ir su Lenkijos kariuomene. Parodoje iliustruojami įvykiai, susiję su Lietuvos ir Latvijos bendrais kariniais veiksmais ir diplomatinių tarpusavio santykių plėtojimu. R. Vainauskaitė išsamiau pristatė archyvuose saugomus dokumentus apie valstybės pilietiškumo simboliu tapusius Lietuvos savanorius ir Latvijos karius bei karininkus, kovojusius už laisvę. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Renginio programą papildė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistės Inesos Linaburgytės atlikti muzikiniai kūriniai ir režisieriaus Ernesto Samsono filmo „Vėjų žemė“ pristatymas. Filme vaizduojama nykstanti Šventojoje įsikūrusi kuršių – Lietuvos latvių bendruomenė. Filmo veikėjai, paskutinieji išlikę kuršių palikuonys, pasakoja primirštą ir mažai kam bežinomą savo buvusios žvejų gyvenvietės istoriją. Po „Vėjų žemė“ peržiūros režisierius E. Samsonas ir filmo prodiuserė Viktorija Jonkutė trumpai pristatė filmo kūrimo procesą ir atsakė į dalyvių ir svečių klausimus.

 

  

  

 

Nuotraukos: Simonos Grikšaitės

 

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2017-11-20 14:24