Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

Darbuotojams      Vartotojams

 

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Prisijungti 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė , tel. (8 5) 265 2255, el. p. d.cenyte@archyvai.lt. 

 

 

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Lietuvos archyvarai lankėsi Suomijoje

2018-03-12

Šių metų kovo 6–7 dienomis Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vedėja Daiva Lukšaitė, šio skyriaus vyriausiosios specialistės Irma Dagė ir Rūta Steponavičiūtė ir Kauno regioninio valstybės archyvo atstovai dalyvavo susitikime, kuris vyko Suomijos nacionaliniame archyve.

Kovo 6 d. susitikimo metu buvo pristatyta Suomijos nacionalinio archyvo 2020 strategija, nurodytos esminės kryptys ir tikslai. Minėto archyvo atstovas Vesa-Matti Ovaska pristatė teisės aktus, reglamentuojančius elektroninių dokumentų valdymą, taip pat nacionalinius reikalavimus, keliamus jų perdavimui į nacionalinį archyvą. Suomijojeelektroninių dokumentų valdymas grindžiamas suderinamumu tarp informacinių sistemų (taikant vieningą metaduomenų standartą) ir suderintų turinio formatų praktika. Archyvas perima dokumentų valdymo sistemų, kurių priemonėmis yra valdomi elektroniniai dokumentai (įrašai), duomenis. Nuo 2017 m. galiojantis Nacionalinio archyvo aktas suteikia archyvui sprendimo galimybę perimti originalius dokumentus ar skaitmenintus, tačiau galutiniai metodiniai sprendimai dar nėra priimti. Svarstoma galimybė iš įstaigų perimti tik skaitmenintus dokumentus, o archyve saugomus ir sudarytus ne anksčiau kaip 1907 m.   – suskaitmeninti (nepaisant jau vykdomų skaitmeninimo veiklų).


Vizito metu buvo sudaryta galimybė apsilankyti Suomijos Ministro Pirmininko tarnyboje, kurios atstovai pristatė diegiamą Centralizuotą procesų ir dokumentų valdymo plėtros programą (VAHVA, Central Government's Case and Documents Managems Developments Programme). Procesų ir dokumentų valdymo sistema diegiama ne tik minėtoje tarnyboje, bet ir daugelyje ministerijų, todėl vartotojų kiekis skaičiuojamas tūkstančiais. Diegiamoje sistemoje numatomas elektroninio parašo technologijos naudojimas, galimybė prisijungti prie sistemos įvairiais įrenginiais, integracijos su kitomis sistemomis. Taip pat numatyta optimizuoti sistemos priemonėmis vykdomus procesus taip, kad popieriniai dokumentai nebūtų sudaromi.

Archyvo specialistai pristatė skaitmeninio ilgalaikio saugojimo paslaugą (proceso etapus, naudojamas technologijas, technologinius sprendimus). Pastebėta, kad šiuo metu susiduriama su problema, kaip archyvui automatizuotu būdu pateikti vartotojui (duomenis perdavusiai organizacijai ar kitam vartotojui) perimtų informacinių sistemų duomenis.


Kovo 7 d. Lietuvos delegacija lankėsi Helsinkio miesto savivaldybės administracijoje, kurioje buvo pristatyta Procesų valdymo ir sprendimų priėmimo sistema „Ahjo“ (angl., Case Management and Decision Making System). Svarbu, kad miesto tarybos veiklos fiksavimas glaudžiai susietas su dokumentų valdymu ir kitais susijusiais procesais (informacijos pateikimu miesto bendruomenei administracijos tinklalapyje ir kitomis priemonėmis). 


Susikimo pabaigoje buvo pristatyta archyvo skaitmeninimo praktika ir skaitmeninimui naudojama įranga. Nemenkas dėmesys buvo skirtas kuriamiems naujiems skaitmeninio saugojimo sprendimams.

 

 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2018-03-12 12:53