Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

Darbuotojams      Vartotojams

 

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Prisijungti 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė , tel. (8 5) 265 2255, el. p. d.cenyte@archyvai.lt. 

 

 

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

Naujienos

Australijos lietuvių bendruomenės ir asmenų archyvų paieška, priežiūra ir sugrąžinimas

2018-01-04

2017 m. Lietuvos kultūros taryba finansavo Lietuvos literatūros ir meno archyvo parengtą programos „Lietuvai reikšmingo kultūros paveldo, esančio užsienyje, paieška, sklaida, priežiūra, sugrąžinimas“ projektą „Australijos lietuvių bendruomenės ir asmenų archyvų paieška, priežiūra ir sugrąžinimas“.

Bendradarbiaujant su Australijos Sidnėjaus, Melburno, Hobarto ir Adelaidės miestų lietuvių bendruomenėmis, nuo 2017 m. rugsėjo 23 d. iki spalio 12 d. buvo organizuoti susitikimai su bendruomenių valdybos nariais ir pavieniais asmenimis. Susitikimų metu buvo pristatyti projekto tikslai bei uždaviniai ir aptartos įvairios galimybės vykdyti priežiūrą ir/arba pargabenti perduodamus archyvinius dokumentus. Sidnėjaus lietuvių bendruomenėje organizuoti susitikimai su žurnaliste Rita Baltušyte, profesoriumi dr. Vytautu Doniela, balerina Ramona Ratas Zakarevičiene, dailininke Leeka Kraucevičiūte-Gruzdeff, keramike Jolanta Janavičiene, balerina Janina Giedraitis de Falkowska ir dailininke Ivos Kubos. Atrinkti, supakuoti ir į Lietuvos literatūros ir meno archyvą (toliau LLMA) išsiųsti balerinos Janinos Giedraitis de Falkowska ir dailininkės Leekos Kraucevičiūtės-Gruzdeff surinkti kūrybos bei asmeniniai dokumentai. Melburno lietuvių bendruomenėje organizuoti susitikimai su chorvede Birute Prašmutaite, žurnalistu Gabrieliumi Žemkalniu-Landsbergiu, Dana Binkis, skulptore Dalia Antanaitiene, Lilija ir Mykolu Kazlovskiais, Australijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininku Andriumi Vaitiekūnu. Atrinkti, supakuoti ir į LLMA išsiųsti chorvedės Birutės Prašmutaitės ir žurnalisto Gabrieliaus Žemkalnio kūrybos ir asmeniniai dokumentai. Hobarto lietuvių bendruomenėje suorganizuotas susitikimas su pirmininku Mindaugu Kožiku ir Algiu Taškūnu. Atrinkti, supakuoti ir į LLMA išsiųsti Mindaugo Kožiko saugoti Endrew Jankus kūrybos ir asmeniniai dokumentai. Adelaidėje suorganizuoti susitikimai su lietuvių bendruomenės pirmininku Alex Talanskas, poete Lidija Šimkute, Ona Dalia Gordon ir Viktoru Baltučiu. Atrinkti ir į LLMA išsiųsti poetės Lidijos Šimkutės kūrybos ir asmeniniai dokumentai. Adelaidėje aplankyti lietuvių bendruomenės namai ir Australijos lietuvių archyvas. Peržiūrėti visi archyve saugoti dokumentai ir aptartos galimybės dėl viso archyvo pergabenimo į LLMA. Visose lietuvių bendruomenėse, kuriose suorganizuoti susitikimai, buvo aptariamos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės. Peržiūrėta, atrinkta ir į LLMA atgabenta apie 15 000 (290 kg.) archyvinių popierinių ir apie 2000 skaitmeninių dokumentų.

Apie projektą LRT parengė reportažą informacinėje laidoje Panorama.

Informacija pateikta dienraštyje Diena.lt.


 

 

 

 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2018-01-04 13:43