Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

Darbuotojams      Vartotojams

 

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Prisijungti 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė , tel. (8 5) 265 2255, el. p. d.cenyte@archyvai.lt. 

 

 

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Marijampolėje vėl rastas dokumentų „lobis“

2017-04-14

Marijampolėje prie sugriuvusio namo pamatų rastas užkastas žemėje stiklinis indas pilnas į ritinius suvyniotų dokumentų. Laimingo atsitiktinumo dėka apie radinį sužinojo Marijampolės kraštotyros muziejaus darbuotojai, kurie apie jį nedelsdami informavo Lietuvos ypatingąjį archyvą. Archyvui perduotas indas su dokumentais buvo nugabentas patyrusiems Lietuvos centrinio valstybės archyvo restauratoriams. Rastame stikliniame inde buvo penki virvele perrišti ritiniai dokumentų. Restauratoriams iš indo ištraukus ritinius paaiškėjo, kad jie yra labai prastos būklės, labai šlapi ir purvini, aplipę žemėmis, nuo jų sklido stiprus pelėsių kvapas. Ritinių pakraščiai sutrūniję ir stipriai pažeisti drėgmės. Kadangi rastų dokumentų fizinė būklė labai bloga, restauratoriai net nebandė ritinių išvynioti, todėl nustatyti kokie tiksliai dokumentai yra sudėti inde nustatyti nepavyko. Atliekant pirminę vieno dokumentų ritinio, kuris buvo išvyniotas radimo metu, apžiūrą, nustatyta, kad jame yra nacistinės Vokietijos okupacinės administracijos Lietuvoje įstaigų 1942–1944 m. veiklos dokumentai. Kas paslėpė indą su dokumentais, kas yra dokumentų sudarytojas ir apie ką yra paslėpti dokumentai nustatyti kol kas nepavyko. Tikimės, kad daugiau paslapčių išaiškės restauravus dokumentus. Rasti dokumentai bus restauruojami Lietuvos centriniame valstybės archyve, o juos restauravus ir nustačius dokumentų sudarytojus, bus saugomi tokio pobūdžio dokumentus saugančiame valstybės archyve.

Vos prieš pusmetį, 2016 m. rugsėjo mėn. Marijampolėje taip pat buvo rastas panašus „lobis“. Tada ūkininkas Rimtautas Šaukščius ardamas lauką Balsupių kaime Marijampolės rajone rado bidoną pilną Lietuvos partizanų Tauro apygardos dokumentų. Tai didžiausias vienoje vietoje rastas Lietuvos partizanų dokumentų archyvas per paskutinius du dešimtmečius.

 

Lietuvos ypatingojo archyvo informacija.

  

  

  

Nuotraukos: Larisos Dmuchovskajos/Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir Lietuvos ypatingojo archyvo

 

 

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2017-04-19 09:51