Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

Darbuotojams      Vartotojams

 

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Prisijungti 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė , tel. (8 5) 265 2255, el. p. d.cenyte@archyvai.lt. 

 

 

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

1918 m. vasario 16 d. Nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo eksponavimas

2018-01-19
Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos nuotrauka

Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos nuotrauka

Sausio 21 d. 14 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje – Signatarų namuose – pirmą kartą visuomenei bus pristatytas prof. Liudo Mažylio Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politiniame archyve rastas 1918 m. vasario 16 d. Nutarimas dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo.

Dokumentas Signatarų namuose bus eksponuojamas tose pačiose patalpose, kur ir buvo pasirašytas. Čia tuo metu veikė Lietuvių draugijos nukentėjusiems dėl karo šelpti Centro komitetas. Ši draugija buvo ne tik viena iš 1914–1918 metais legaliai veikusių ir savo tautai oficialiai atstovavusių draugijų, bet ir politikų sambūris.

Parodai Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politinio archyvo paskolintą dokumentą bus galima apžiūrėti iki 2018 m. lapkričio 15 d. Užsukę į Signatarų namus, lankytojai kartu galės apžiūrėti ir atnaujintą ekspoziciją ,,Kelyje į nepriklausomą Lietuvos valstybę: 1863–1918 metai“.

Signatarų namų lankymas nemokamas, nuo 10 val. iki 18 val. kasdien, išskyrus pirmadienius.

Dokumentą ir jo eksponavimą apdraudė „Lietuvos draudimas“.

Trumpa iš Vokietijos URM Politinio archyvo gautų dokumentų naudojimo atmintinė

Dokumentų naudojimo pagrindai nustatyti vadovaujantis Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Vilniuje 2017 m. birželio 6 d. notoje išdėstytomis sąlygomis: su suskaitmenintais dokumentais galima susipažinti valstybės archyvų skaityklose, dokumentus galima naudoti moksliniams tyrimams, tačiau individualių dokumentų viešas skelbimas (įskaitant ir skelbimą internete) galimas tik gavus Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Politinio Archyvo leidimą. Visi prašymai dėl viešo tokių dokumentų skelbimo turėtų būti teikiami per Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją.

Eksponuojamus dokumentus leidžiama fotografuoti (be blykstės) ar daryti kino ir televizijos įrašus, skirtus žiniasklaidai ir visuomenei, jei tai nekelia pavojaus dokumentams. Pasibaigus parodai, šias nuotraukas ir įrašus leidžiama toliau platinti žiniasklaidai ir visuomenei, naudojantis tinkamomis priemonėmis (pirmiausia, bet tuo neapsiribojant, per spaudą, televiziją, skaitmeninę žiniasklaidą ir socialinius tinklus), taip pat nuolat neatlygintinai juos naudoti informavimo ir dokumentavimo tikslais.

Dokumentai, taip pat jų nuotraukos ir filmuota medžiaga visose parodose eksponuojami su aiškiai matoma nuoroda: „Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politinio archyvo nuosavybė. R 21717“. 1918 m. vasario 16 d. Nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo reprodukcijos (faksimilės) ar jų nuotraukos ir filmuota medžiaga visose parodose eksponuojamos su aiškiai matoma nuoroda: „Dokumento originalas priklauso Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politiniam archyvui“. Šie įsipareigojimai privalomi ir tretiesiems asmenims, kuriems leidžiama skelbti, dauginti ir platinti 1918 m. vasario 16 d. Nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo ar jo reprodukcijos (faksimilės) nuotraukas ar filmuotą medžiagą.

Gražios ir prasmingos Lietuvos valstybės 100-mečio minėjimo šventės!

 

 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2018-01-19 16:07