Jotvingių g. 7, 62116 Alytus, tel. (8 315) 52 054, faks. (8 315) 52 054,
el. p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 304440676

 

Valstybės archyvai reiškia solidarumą ir paramą Ukrainai

 

 

Asmenų aptarnavimas

 

Asmenys aptarnaujami, jų prašymai, pareiškimai, skundai nagrinėjami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

 

Darbo laikas: 

pirmadienį, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį – nuo 8 val. iki 17 val.; 

penktadienį  nuo 8 val. iki 15.45 val.; 

pietų pertrauka – nuo 12 val. iki 12.45 val.; 

šventinių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė trumpesnė viena valanda.

 

Susidraugaukime

 

 

Naujienos

Archyvų metų iškilmės Alytuje

2021-06-11
Miško Motė nuotrauka

Miško Motė nuotrauka

 

 Tarptautinę archyvų dieną 9-ąją Alytuje buvo iškilmingai pradėtas renginių ciklas skirtas Archyvų metams ir atidaryta kilnojamoji paroda "Archyvas - miestui. Alytus: iš praeities į ateitį". Alytaus miesto teatro aktorių bei šokių studijos „Aušrinė“ sukurti kostiuminiai etiudai pasakojo apie viduramžišką Alytų, likiminės meilės herojus – Barborą Radvilaitę ir Žygimantą Augustą, miestelėnų rūpesčius ir naudą, miestui gavus Magdeburgo teises. Taip pat vyko pirmasis iš keturių protų mūšis, kurio tema „Alytus – Žygimanto Augusto meilės dovana Barborai. Magdeburgo teisės“ XVI a. vidurys paženklintas Alytui svarbiomis datomis. 1549 m. Lietuvos didysis  kunigaikštis  Žygimantas Augustas Alytų užrašė Barborai Radvilaitei. 1581 m. birželio 15 d. Lietuvos didysis kunigaikštis Steponas Batoras suteikė Alytui Magdeburgo teises ir herbą – baltą rožę raudoname fone. Pastaroji data yra minima kaip Alytaus miesto gimtadienis. Archyvų metams pažymėti skirti keturi protmūšiai, menantys vis kitą istorijos tarpsnį, vyks po atviru dangumi Alytaus miesto teatro prieigose, o jų nuotaiką kurs meniniai etiudai, dainos ir šokiai. 

 Kauno regioninio valstybės archyvo Alytaus filialo parengta kilnojamoji paroda "Archyvas - miestui. Alytus: iš praeities į ateitį" - kaip ir miesto gyvenimas apima platų laikotarpių ir temų spektrą: sužinosite kiek dokumentų saugoma visose valstybinių archyvų saugyklose, kokį plotą užima dokumentų saugyklos, susipažinsite su Alytaus istoriją atspindinčiais bei visai Lietuvai svarbiais dokumentais. Paroda veiks iki liepos 9 d., maloniai kviečiame į Rotušės aikštę Alytuje.

 

Renginio akimirkos, Miško Motė nuotraukos

 

 

Nuotraukų autorius Gintaras Dručkus

 

 

Iškilmingo Archyvų metų renginių Alytuje ciklo atidarymo

tiesioginės transliacijos įrašas.

 


 

 

 
Informaciją atnaujino: Kristina Stanišauskė,
Informacija atnaujinta: 2023-02-03 09:50