Maironio g. 28B, 44249 Kaunas , tel. (8 37) 32 31 11, faks. (8 37) 20 71 82
el. p. kaunas@archyvai.lt, kodas Juridinių asmenų registre 190765474,
Atsiskaitomoji sąskaita AB bankas „Swedbank“ LT81 7300 0100 0222 9404

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Asmenų aptarnavimas

 

Archyve asmenys aptarnaujami, jų prašymai, pareiškimai, skundai nagrinėjami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

 

Asmenys aptarnaujami ir prašymai priimami 101 kab., informacija teikiama telefonu (8 37) 20 76 96

 

Interesantai priimami kiekvieną darbo dieną darbo laiku.

Papildomai asmenų prašymai priimami trečiadieniais ir ketvirtadieniais iki 18 val.

Skaityklos darbo laikas: pirmadieniais-ketvirtadieniais 8.15-16.45, penktadieniais 8.15-15.30.

 

Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook

 

KAUNO REGIONINIO VALSTYBĖS ARCHYVO DEKLARACIJA DĖL Į MUS BESIKREIPIANTIEMS ASMENIMS TEIKIAMŲ PASLAUGŲ IR APTARNAVIMO KOKYBĖS

 

ĮSAKYMAS
DĖL ARCHYVO SKAITYKLŲ DARBO IR ASMENŲ PRIĖMIMO ATNAUJINIMO

ĮSAKYMO PAKEITIMAS

 

Aktualijos

Paroda "ŽVILGSNIS Į LAIKINOSIOS SOSTINĖS KULTŪRINĮ GYVENIMĄ"

2017-11-07

          Kauno regioniniame valstybės archyve 2017 m. lapkričio 7 d. atidaryta dokumentų paroda „Žvilgsnis į Laikinosios sostinės kultūrinį gyvenimą“. Į parodos atidarymo renginį gausiai susirinko Lietuvos archyvarų bendruomenė, istorikai ir Kauno regioninio valstybės archyvo draugai. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos vyriausiasis archyvaras dr. Ramojus Kraujelis, Kauno regioninio valstybės archyvo direktorius Gintaras Dručkus ir parodos kuratorė Dokumentų naudojimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Ambraškienė.

 

 

 

 

 

       Parodoje ,,Žvilgsnis į Laikinosios sostinės kultūrinį gyvenimą“ demonstruojami 1935-1936 metų dokumentai, saugomi Kauno miesto savivaldybės dokumentų fonde. Tuo metu - 1935 m. balandžio 16 d. Kauno miesto savivaldybė pranešė Kauno miesto gyventojams, kad ,,...skelbimų lipinimo reikalas Kauno mieste yra perduotas koncesijos pamatais Kauno miesto Skelbimų biurui. Nuo šiol visi skelbimai mieste gali būti lipdomi tik Miesto Savivaldybės nustatytose vietose per Kauno Miesto Skelbimų Biurą“. Įvairiems smulkiems pirkimo-pardavimo, darbo paieškos ir panašiems skelbimams ir pranešimams biuras kasdien išleisdavo bendrą skelbimų lapą, lipdomą ant visų Kauno miesto savivaldybės stulpų ir lentų ir jų skaičių padidino penkis kartus, kad gyventojams būtų patogu ir pigu. Taip susiformavo šio biuro dokumentai, kurie ir liko Kauno miesto savivaldybės fonde kaip Skelbimų lipinimo biuro bylos.

 

 

 

 

     Skelbimų lipinimo paslauga buvo apmokestinama, todėl ant afišų ir skelbimų buvo klijuojami žyminiai ženklai. Ilgą laiką šios bylos ramiai gulėjo saugyklų lentynose, į katalogą pateko tik viena byla, kuri intensyviai ir buvo naudojama. Pradėjus ieškoti Valstybės atkūrimo Šimtmečiui naujų dokumentų, buvo peržiūrėtos šios bylos ir taip kilo šios parodos idėja. Išsiskiria kultūrinį ir sportinį gyvenimą atspindinčios afišos ir skelbimai, įdomūs yra žydų politinės veiklos, Lietuvos aviacijos, loterijos organizavimo, reklamos ir bendrų ,,Skelbimų lapų“ dokumentų grupės. Parodoje eksponuojama tik nedidelė dalis Laikinosios sostinės įvairialypį ir intensyvų kultūrinį gyvenimą iliustruojančių skelbimų ir afišų. Reikia pripažinti, kad ši paroda yra ,,trapi“, beje, kaip ir pati kultūra. Afišos buvo spausdinamos ant laikraštinio popieriaus, kuris buvo pačios prasčiausios kokybės, išsiskyrė tik reklaminių skelbimų popierius. Parodoje taip pat demonstruojami žymių to meto meno kūrėjų ir atlikėjų Lietuvos Respublikos piliečių vidaus pasų kortelės ir kiti dokumentai.

     Parodoje pristatomi dokumentai mums patiems archyvarams tarsi ,,naujas atradimas“ ir kartu džiaugsmas, kuriuo ir dalinamės. Maloniai kviečiame žvilgtelėti į spalvingą ir turtingą Laikinosios sostinės kultūrinį gyvenimą, paroda veiks iki 2018 metų sausio mėnesio.

 

 

 

 

 

 

 

  


 
 
Informaciją atnaujino: Kristina Stanišauskė,
Informacija atnaujinta: 2017-11-09 09:53