Maironio g. 28B, 44249 Kaunas , tel. (8 37) 32 31 11, faks. (8 37) 20 71 82
el. p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 190765474,
Atsiskaitomoji sąskaita AB bankas „Swedbank“ LT81 7300 0100 0222 9404

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Valstybės archyvai reiškia solidarumą ir paramą Ukrainai

 

Asmenų aptarnavimas

 

Archyve asmenys aptarnaujami, jų prašymai, pareiškimai, skundai nagrinėjami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook

 

KAUNO REGIONINIO VALSTYBĖS ARCHYVO DEKLARACIJA DĖL Į MUS BESIKREIPIANTIEMS ASMENIMS TEIKIAMŲ PASLAUGŲ IR APTARNAVIMO KOKYBĖS

 

Tel. (8 37) 32 31 11,  faks. (8 37) 20 71 82; el. paštas [email protected] 

Priimamojo tel. (8 37) 20 76 96 

Skaityklos tel. (8  37) 22 29 44, el. paštas [email protected]

 

Darbo laikas:

pirmadienį, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį – nuo 8 val. iki 17 val.;

penktadienį – nuo 8 val. iki 15.45 val.;

pietų pertrauka – nuo 12 val. iki 12.45 val.;

šventinių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė trumpesnė viena valanda.

 

Aktualijos

Paroda ,,Kauno istorijos ženklai architekto Jono Lukšės piešiniuose: Kauno tvirtovės kompleksas”

2023-01-23

   Kauno regioninis valstybės archyvas š. m. sausio 27 d. pristatys parodą ,,Kauno istorijos ženklai architekto Jono Lukšės piešiniuose: Kauno tvirtovės kompleksas”. Jonas Lukšė – architektas, dailininkas, kultūros paveldo vertybių specialistas, Kauno tvirtovės tyrinėtojas. Be dailės, domėjosi istorija, kraštotyra, Kauno senamiesčio kultūros paminklų restauravimu. Po mokslo baigimo pradėjo dirbti Kultūros paminklų apsaugos inspekcijoje, kurioje dirbo virš 20 metų. Savo veikloje daugiausia pastangų skyrė senamiesčio spalvinei regeneracijai ir Kauno tvirtovės tyrimui. Kai Kultūros ministerijos mokslinė metodinė taryba apsisprendė visą Kauno tvirtovės kompleksą įrašyti į nekilnojamųjų kultūros paminklų sąrašą, Jonas Lukšė atliko architektūrinius statinių matavimus, daliai iš jų nustatė vertingąsias savybes, juos piešė, fotografavo ir parengė net kelis turistinius maršrutus po Kauno tvirtovę. Piešiniuose – nežinomi fortai. Anot Jono Lukšės, tik atlikus tiriamuosius bei paveldotvarkos darbus, galima galvoti, kaip tuos statinius tvarkyti, projektuoti pokyčius, panaudoti. Jono Lukšės pastangomis daugiau kaip pusė tūkstančio tvirtovės statinių buvo įtraukta į apskaitą.

   Išėjęs į pensiją, Jonas Lukšė savo žinias pritaikė švietėjiškai veiklai, piešdamas istorinius kultūros paveldo objektus. Surengė Kauno sakralinių pastatų, Aleksoto seniūnijos kultūros objektų, Žaliakalnio kultūrinio paveldo, tarpukario Kauno architektūros, Panemunės karinio paveldo, žydų kultūros pėdsakų piešinių ir kt. parodas. Keturių parodų pagrindu išleisti leidiniai apie Kauno šventoves, Aleksoto kultūros paveldą, Kauno kryždirbystės kūrinius, kartu su kolega Vladimiru Orlovu išleido Kauno tvirtovės atlasą.

    Belieka tik pasidžiaugti, kad architektas Jonas Lukšė 2019 m. perdavė Kauno regioniniam valstybės archyvui šiuos Kauno tvirtovės fortų ir karinių statinių piešinius, kuriuose jis užfiksavo ne tik esamą statinių būklę, bet ir pateikė istorinę medžiagą.

    Nenurimstantis garbaus amžiaus ir nepaprasto veiklumo, įvairiapusių interesų istorijos puoselėtojas ir parodos autorius tikisi, kad šie jo darbai - tai patirties perdavimas kolegoms, architektams, mokytojams, gidams ir istorikams, o jam – nesibaigiantis pažinimo procesas.

 

Kviečiame aplankyti parodą Kauno regioniniame valstybės archyve

Maironio g. 28B, Kaunas

Parodos atidarymas – sausio 27 d. 14 val.

Paroda veiks iki kovo 24 d.

 

 

 

 

 
Informaciją atnaujino: Kristina Stanišauskė,
Informacija atnaujinta: 2023-01-23 17:07