O. Milašiaus g. 21,10102 Vilnius, tel. (8 5) 247 7830, faks. (8 5) 276 5318,
el. p. lcva@archyvai.lt , kodas Juridinių asmenų registre 190764187
AB ,,Swedbank“ atsiskaitomoji sąskaita LT097300010002457195

 

 

 

 

Mūsų paskyra socialiniame tinkle Facebook       

 

 

       

Mus rasite

Interesantai priimami kiekvieną darbo dieną darbo laiku.

Prašymai priimami ir informacija teikiama raštinėje
(3 kabinetas), tel. (8 5) 247 7830. 

Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45

 

 

 

Naujienos

Lietuvos valstybės šimtmečio renginiai: paroda Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose ir už laisvę žuvusių Lietuvos savanorių pagerbimas Červonkos kapinėse

2017-12-15

Artėjančio Lietuvos ir Latvijos valstybių šimtmečio proga Lietuvos centrinis valstybės archyvas bendradarbiaudamas su Latvijos nacionaliniu archyvu surengė parodą „Lietuvos ir Latvijos nepriklausomybės kovos“. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Paroda plačiajai visuomenei buvo  pristatyta š. m. lapkričio mėn. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, o šiuo metu savo kelionę tęsia per Lietuvą. Gruodžio 14 d. paroda atidaryta Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose (Rokiškio rajonas).

Renginį pradėjo ir sveikinimo žodžius tarė Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose skyriaus vedėjas Valius Kazlauskas ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys. Archyvo Dokumentų sklaidos skyriaus vyriausioji archyvistė Ramunė Vainauskaitė renginio dalyviams ir svečiams pristatė parodą „Lietuvos ir Latvijos nepriklausomybės kovos“. Parodoje eksponuojami rašytiniai ir fotodokumentai atspindi nelengvą abiejų valstybių kelią siekiant įtvirtinti nepriklausomybę. R. Vainauskaitė išsamiai papasakojo apie archyvuose saugomus dokumentus, kuriuose užfiksuoti valstybės pilietiškumo simboliu tapę Lietuvos savanoriai ir Latvijos kariai bei karininkai, kovoję už laisvę.

Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, buvęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas Saulis bei Obelių parapijos klebonas Laimonas Nedveckas papasakojo apie išskirtinį Rokiškio krašto bendruomenės dėmesį laisvės kovų istorijai. Lietuvos karių savanorių kovų už nepriklausomybę kelias per Rokiškio apylinkes tęsėsi iki Latvijos Respublikos. Šias kovas ženklina žuvusių Lietuvos karių savanorių kapai.

Po parodos pristatymo renginio dalyviai ir svečiai nuvyko į Červonkos (Latvija) kaimo kapines pagerbti 1919–1920 m. už laisvę žuvusių Lietuvos karių savanorių. Pagerbimo ceremonijos metu šalia savanorių atminimą įamžinančio paminklo žodį tarė Lietuvos savanorių karių kapų Rokiškio rajono bendrijos pirmininkė Rimantė Norvaišienė,  Alūkstos savivaldybės (Latvija) meras Stefans  Rāzna bei Subatės (Latvija) klebonas Andris Silinš.

2018 m. vasario mėn. paroda bus eksponuojama Rygos rotušėje. 

  

    

Kalba buvęs

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Vytautas Saulis.

Lietuvos savanorių karių kapų

Rokiškio rajono bendrijos pirmininkė

Rimantė Norvaišienė prie 1919–1920 m.

už laisvę žuvusių Lietuvos karių savanorių

atminimą įamžinančio paminklo.

   

 

 

 

Subatės (Latvija) klebonas Andris Silinš

ir Alūkstos savivaldybės (Latvija) meras

Stefans Rāzna 1919–1920 m.

už laisvę žuvusių

Lietuvos karių savanorių pagerbimo metu. 

 

  

  

  

  

  

  

  

  

Nuotraukos: Ingos Liubomirskaitės

 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2017-12-15 14:46
 
 

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas