Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Lietuvos centriniam valstybės archyvui perduota unikali plokštelė, kurioje įrašyta lietuvių rašytojo Vinco Krėvės-Mickevičiaus kalba

2021-10-18

Spalio 13 d. Lietuvos centriniame valstybės archyve lankėsi buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų Bostono apygardos lietuvių visuomeninės ir kultūrinės radijo programos „Laisvės varpas“ laidų vedėjas, Bostono lietuvių bendruomenės atstovas Aidas B. Kupčinskas ir ambasadorius dr. Šarūnas Adomavičius. A. B. Kupčinskas archyvui perdavė unikalią plokštelę, kurioje įrašyta lietuvių rašytojo, politinio veikėjo Vinco Krėvės-Mickevičiaus kalba.

Ši plokštelė buvo įrašyta radijo stoties „Amerikos balsas“ garso įrašų studijoje Vašingtone. Ant jos užrašyta data – 1954 m. liepos 9 d., tačiau spėjama, kad įrašas padarytas anksčiau, nes oficiali V. Krėvės-Mickevičiaus mirties data yra 1954 m. liepos 7 d. A. B. Kupčinsko nuomone, plokštelę iš „Amerikos balso“ studijos pasiėmė ten dirbęs žurnalistas Alfonsas Petrutis, artimai bendravęs su JAV Bostono apygardos lietuvių visuomeninės ir kultūrinės radijo programos „Laisvės varpas“ vedėju Petru Viščiniu. 1995 m. balandį naujuoju programos „Laisvės varpas“ vedėju tapo A. B. Kupčinskas. 1996 m. P. Viščinis jam perdavė visą savo archyvą,  mat pats nusprendė grįžti gyventi į Lietuvą. Perduotame archyve A. B. Kupčinskas ir rado plokštelę su Vinco Krėvės-Mickevičiaus kalba. Plokštelė yra studijinė, 40 centimetrų skersmens, 33 1/3 apsisukimų greičio. A. B. Kupčinskas priderino įrangos veikimą ir jos techninius parametrus pagal nestandartinį plokštelės tipą, kad galėtų ją suskaitmeninti.

Lietuvos centrinis valstybės archyvas džiaugiasi jam suteikta galimybe išsaugoti unikalų istorinį garso įrašą ir juo pasidalyti su visuomene. Už parodytą pasitikėjimą esame didžiai dėkingi ne tik A. B. Kupčinskui, perdavusiam plokštelę, bet ir žurnalistei Danutei Jokubėnienei, paskatinusiai šį garso įrašą parvežti į Vinco Krėvės-Mickevičiaus gimtąją šalį.

Larisos Dmuchovskajos nuotr.

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2021-10-18 15:59