Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

Naujienos

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba pasirašė susitarimo memorandumą su Ispanijos kultūros ir sporto ministerija

2022-03-09

Vasario 28 d. Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė ir Ispanijos Karalystės Kultūros ir sporto ministerijos Vaizduojamųjų menų generalinio direktorato generalinis direktorius Isaac Sastre de Diego pasirašė susitarimo memorandumą, kuriuo numatytas šalių bendradarbiavimas ekspertinių žinių, archyvinių dokumentų ir bendrų kultūros renginių plėtojimo srityse.

Memorandume numatoma keistis Lietuvos ir Ispanijos bendrą istoriją atspindinčių dokumentų skaitmeninėmis kopijomis, archyvų ekspertų žiniomis ir patirtimi, plėtoti bendrą kultūrinę veiklą, aktualizuojančią abiejų šalių istoriją ir kultūrą.

Abi susitarimo memorandumą pasirašiusios šalys jau yra identifikavusios diplomatinius dokumentus, kurių kopijomis yra poreikis apsikeisti. Daugiau dokumentų bus identifikuota, atlikus išsamesnes paieškas abejų valstybių archyvų fonduose.

Lietuvos vyriausioji archyvarė K. Ramonienė teigia neabejojanti, jog nauji dokumentai ne tik praturtins valstybės archyvų fondus, bet ir sulauks visuomenės susidomėjimo, taps paskata naujiems tyrimams.

2019 m. Ispanijos Karalystės nacionalinis istorijos archyvas Lietuvai perdavė dokumentų, kuriais buvo pripažinta Nepriklausoma Lietuvos Respublika po Pirmojo pasaulinio karo, taip pat diplomatinių Lietuvos ir Ispanijos santykių raidą liudijančių dokumentų skaitmenines kopijas. Šie dokumentai saugomi Lietuvos centrinio valstybės archyvo fonduose.

Simboliška, kad susitarimas pasirašytas šiemet, Lietuvai ir Ispanijai minint diplomatinių santykių užmezgimo šimtmetį. 1922 m. liepos 27 d. Ispanijos Ministrų Taryba pripažino Lietuvos Respubliką kaip suverenią ir nepriklausomą valstybę. Šio jubiliejaus proga organizuojami bendri šalių renginiai, tarp jų ir bendra Lietuvos ir Ispanijos archyvuose saugomo dokumentinio paveldo paroda.

Šioje parodoje numatoma eksponuoti dokumentus, atspindinčius abiejų šalių glaudų bendradarbiavimą politikos, ekonomikos, saugumo ir kultūros srityse. Garsus ispanų kunigas, poetas, teisinių veikalų autorius Petras Ruizijus (Pedro Ruiz de Moros) dirbo Vilniuje ir paliko ryškų pėdsaką Vilniaus universiteto istorijoje. Tačiau Ispanijos kultūroje ryškų pėdsaką paliko ir išeiviai iš Lietuvos.

Dar praėjusių metų liepos mėnesį Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Ispanijos Karalystės Ministru Pirmininku Pedro’u Sánchezu Pérezu-Castejónu. Susitikime buvo aptartos Lietuvos ir Ispanijos dvišalių santykių ir ekonominio bendradarbiavimo plėtros galimybės, šalių bendradarbiavimo klausimai, ES ryšiai su Pietų ir Rytų kaimynystės šalimis.

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2022-03-09 13:25