Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

Naujienos

Prezidentas G. Nausėda už nuopelnus Lietuvai įteikė apdovanojimą istorikei, archyvarei dr. Daivai Lukšaitei

2022-02-17
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr./Robertas Dačkus

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr./Robertas Dačkus

Prezidentas Gitanas Nausėda Vasario 16 d. Prezidentūroje Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vedėjai dr. Daivai Lukšaitei įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

„Istorinė atmintis nepaprastai svarbi kiekvienai visuomenei. Tačiau labiausiai ją brangina tie, kurie, laiko tėkmėje patyrę skaudžių išmėginimų, priversti vis iš naujo ginti tiesą nuo klastočių. Tik galėdami atsiremti į autentišką ankstesnių kartų patyrimą, geriau suprantame dabartį ir aiškiau matome, kas mūsų laukia ateityje. Štai kodėl su didžiausia pagarba žvelgiame į tuos, kurie rūpinasi ne tik mūsų, bet ir kaimyninių tautų istorine atmintimi, ir tvirtai remiame juos kovoje su istorijos klastojimu. Tikiu, kad šiandien įteikiami Lietuvos valstybės apdovanojimai <..> naujai įprasmins įvairias kultūrinio, ekonominio, diplomatinio, politinio bendradarbiavimo formas. <…> Tegul nuoširdus mūsų dėkingumas įkvepia Jus naujiems darbams, ir tegul Jūsų skleidžiama šviesa nuolat gaubia Lietuvos valstybę ir jos žmones”, – apdovanojimo įteikimo ceremonijoje sake LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

Dr. Daiva Lukšaitė – istorikė, archyvarė, aktyvi Lietuvos archyvistikos, dokumentinio kultūros paveldo skleidėja, kurios dėmesio centre tiek dokumentų ir archyvų valdymo reglamentavimo, sklaidos, tiek naujų metodinių sprendimų ar archyvų naudojamų informacinių sistemų kūrimo ar modernizavimo klausimai.

Iškilmingoje ceremonijoje ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu taip pat buvo apdovanoti Neringos sporto mokyklos direktorius, informacinių technologijų mokytojas ekspertas Norbertas Airošius, Kauno lopšelio-darželio „Vaikystė“ direktorė Regina Beinorienė, Lietuvos verslininkas ir investuotojas, tęstinės informatikos ir technologinės kūrybos mokymosi programos kūrėjas Tomas Okmanas bei viešosios įstaigos „Šeiko šokio teatras“ direktorė, choreografė ir šokėja Agnija Šeiko.

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2022-02-17 11:47