Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Izraelyje aptartos tolesnio bendradarbiavimo su Jad Vašemo archyvu perspektyvos

2012-11-09

Lapkričio 3-7 dienomis Lietuvos vyriausiasis archyvaras viešėjo Izraelyje, kur dalyvavo darbiniame susitikime su Jad Vašemo (Yad Vashem) Holokausto tyrimų centro ir muziejaus vadovybe. Susitikimo metu buvo aptartos tolesnio bendradarbiavimo perspektyvos.

2011 m. rugsėjo 20 d. Izraelyje buvo pasirašytas Jad Vašemo bei Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos bendradarbiavimo susitarimas. Šis susitarimas užtikrina glaudesnius profesinius ryšius ieškant archyvinių dokumentų, susijusių su abiejų valstybių ir tautų istorija, ir galimybę pagal šalių interesų sritis pagaminti dokumentų skaitmenines ar mikrofilmų kopijas. 2012 m. Lietuvos centriniame valstybės archyve, Lietuvos ypatingajame archyve ir Kauno apskrities archyve pradėti dokumentų, susijusių su Lietuvos žydų bendruomenės istorija, paieškos ir skaitmeninimo darbai.

Jad Vašemo archyvas yra didžiausias pasaulyje dokumentacijos centras, saugantis ir sudarantis galimybę tyrinėtojams susipažinti su žydų tautos istoriją ir holokaustą (Šoa) liudijančiais dokumentais. Archyve saugoma daugiau nei 142 mln. lapų įvairių dokumentų (ar jų kopijų), iš jų beveik 4 milijonai – holokausto aukų vardų liudijimų, daugiau nei 4000 000 fotografijų, taip pat vaizdo ir garso dokumentai (daugiausia holokaustą išgyvenusių asmenų liudijimai).

Darbiniame susitikime, kuriame dalyvavo Jad Vašemo direktorato pirmininkas gen. Avner Shalev, Izraelio filantropijos grupės Genesis vykdančioji direktorė Sana Britavsky, Jad Vašemo archyvo direktorius dr. Haim Gertner, Lietuvos vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis, Lietuvos ypatingojo archyvo direktorius Ovidijus Lėveris, šio archyvo direktoriaus pavaduotojas Kęstas Remeika, Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys, Kauno apskrities archyvo direktorius Gintaras Dručkus bei kultūros ministro patarėjas Vidas Grigoraitis, buvo perduotos Jad Vašemo užsakymu Lietuvos valstybės archyvų pagamintos skaitmeninės dokumentų kopijos (maždaug 90 tūkst. skaitmeninių vaizdų) ir aptartos principinės bendradarbiavimo kryptys.

Tolesnių susitikimų metu Lietuvos delegacija buvo detaliai supažindinta su Jad Vašemo muziejaus veikla ir ekspozicijomis. Archyvo direktorius dr. Haim Gertner pristatė archyvo veiklą, supažindino archyvo svečius su dokumentų restauravimo ir dokumentų skaitmeninimo centrų veikla. Jad Vašemo archyvo veiklos aptarime dalyvavo ir Lietuvos ambasadorius Darius Degutis, kuris savo pasisakyme pabrėžė, kad Lietuvos institucijų bendradarbiavimas su Jad Vašemo Holokausto tyrimų centru ir muziejumi yra ne tik naudingas, bet ir visapusiškai prasmingas atskleidžiant dar iki galo neaprašytos tragiškos karo metų istorijos puslapius.

Atskirame darbiniame susitikime Jad Vašemo archyvo darbuotojai detaliai pristatė vykdomą su holokausto tyrimais susijusių dokumentų kaupimo, katalogavimo, specializuotų duomenų bazių kūrimo, prieigos prie dokumentų ir kito skaitmeninio turinio užtikrinimo veiklą.

Paskutinę vizito dieną Lietuvos delegacija susipažino su indeksavimo grupės bei Jad Vašemo Vizualinio centro ir Holokausto meno muziejaus veikla.

Baigiamojoje sesijoje Lietuvos delegacijos atstovai pristatė Lietuvos valstybinės archyvų sistemos veiklos modelį, priėjimo prie dokumentų sąlygas, aptarė kiekviename valstybės archyve saugomų dokumentų kompleksus, kurie gali būti susiję su žydų tautos istorijos ir holokausto tyrimais. Lietuvos delegacijos pristatymai susilaukė didelio susidomėjimo ir aktyvaus bendrų bendradarbiavimo krypčių aptarimo.

Diskusijų metu sutarta plėtoti bendradarbiavimą, pagal galimybes didinti skaitmeninamų dokumentų apimtis (Izraelio pusė išreiškė pageidavimą gauti iki 500 tūkst. skaitmeninių vaizdų). Susitarta, kad iki šių metų pabaigos šalys elektroninės komunikacijos priemonėmis galutinai suderins 2013 m. planuojamų skaitmeninti dokumentų apimtis. Taip pat aptartos galimybės 2013 m. antroje pusėje Kaune surengti bendrą parodą, skirtą Kauno žydų bendruomenei atminti.

 

 

 

 

 

--------

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2012-11-12 08:33