Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

  

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Archyvarų bendruomenė švenčia Tarptautinę archyvų dieną

2021-06-09

Birželio 9-ąją minime Tarptautinę archyvų dieną. Lietuvos archyvarams profesinė šventė šiais metais ypatinga – pažymint valstybės archyvų įkūrimo šimtmetį 2021-ieji paskelbti Archyvų metais.

„Kuo labiau mes žengiame į technologijų ir progreso amžių, tuo dažniau gauname progų įsitikinti, koks svarbus yra archyvų atvirumas ir prieinamumas, taip pat – ir archyvarų kompetencija. Jūsų kasdienis darbas padeda mums nepasiklysti interpretacijų labirintuose, atveria plačius žinojimo horizontus ir iš naujo atverčia istorijos puslapius“, – teigia kultūros ministras Simonas Kairys, sveikindamas archyvarų bendruomenę Tarptautinės archyvų dienos proga ir linkėdamas sėkmėsLietuvai labai reikalingame darbe.

Kad archyvai – išties unikali vieta, neabejoja ir Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė. Nes net ir paprasčiausias palinkėjimas gyventi šiandiena archyvarų pasaulyje tampa daugiaprasmis, nes jis neapsiriboja akimirka, kurią išgyvename šiandien, o aprėpia kur kas platesnį laiko tarpsnį, apimdamas ir praeitį, ir ateitį. Archyvuose kalendoriai skaičiuoja ne metus, o amžius, istorijos žingsnių aidas netyla ištisus dešimtmečius, o istorinės akimirkos atmintin įsirėžia šimtmečiams.

„Saugodami praeities akimirkas ir ateities istoriją, kuri dar tik šiandien kuriama, mes viskuo dalijamės su dabarties ir ateities kartomis. Dalijamės ne tik faktais, įvykiais, detalėmis – dalijamės prisiminimais ir ateities planais, mintimis, viltimis ir svajonėmis. Sveikinu jus visus, mieli kolegos,  su Tarptautine archyvų diena! Būdami šviesos ir  žinių, atminties ir tapatumo pažinimo saugotojai, ir toliau išlikite mūsų valstybės istorijos liudytojais, skleidžiančiais savo žinią Lietuvai ir Pasauliui. Nes tik Jūsų dėka archyvai ir tampa ta magiška vieta, kur dabarties akimirką praeitis susitinka su ateitimi“, – tokiais žodžiais į archyvarų bendruomenę profesinės šventės proga kreipiasi Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė.

Visame pasaulyje minima Tarptautinė archyvų diena – tai kartu ir puiki proga visuomenei priminti, kad archyvai yra pagrindinis dokumentinio kultūros paveldo ir informacijos šaltinis. Lietuvos archyvarai šiais metais tokių progų jau turėjo ne vieną. Sausį iškilmingai atidarę Archyvų metus, visuomenę jie kvietė į pažintinius žygius, ragino prisijungti prie diskusijų aktualiais klausimais, pristatė intriguojančias parodas Lietuvos miestų ir miestelių viešosiose erdvėse. Nuo šiandienos renginių tempas tik greitės – kad kiekvienas galėtų pasirinkti pagal savo amžių ir pomėgius.

Daugiau informacijos apie planuojamus renginius rasite čia.

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2021-06-09 07:59