Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys apdovanotas Archyvaro garbės ženklu

2019-06-10

Tarptautinės archyvų dienos, minimos birželio 9-ąją, proga Lietuvos valstybės archyvai pakvietė į Gyvo archyvo dienų renginius. Jau tradicija tapusioje archyvų iškyloje šalia valstybės archyvų komplekso O. Milašiaus g. skambėjo gyva muzika, vyko diskusijos tema „Kurti archyvus XXI amžiuje. Atsigręžkime į žmogų!“ Iškylos kulminacija, palydėta griausmingų plojimų, tapo paskelbta žinia, jog Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys apdovanojamas Archyvaro garbės ženklu. Garbingą apdovanojimą archyvo direktoriui įteikė dr. Daiva Lukšaitė, šiuo metu laikinai atliekanti Lietuvos vyriausiojo archyvaro funkcijas.

D. Žižys valstybinėje archyvų sistemoje darbuojasi nuo 1999 m., kai tapo Lietuvos vaizdo ir garso archyvo direktoriumi. Vaizdo ir garso archyvą prijungus prie Lietuvos centrinio valstybės archyvo, D. Žižys buvo paskirtas vadovauti Lietuvos centriniam valstybės archyvui.

Naujasis archyvo vadovas ėmėsi reikšmingų permainų, susijusių su archyvo darbo organizavimu, dokumentų saugojimu ir populiarinimu. Archyve pradėti skaitmeninti saugomi rašytiniai bei vaizdo ir garso dokumentai. Direktoriaus iniciatyva sukurta bendra rašytinių ir vaizdo bei garso dokumentų kompiuterinė duomenų valdymo sistema, kuri suteikia greitą ir patogią prieigą prie archyve saugomų dokumentų. Archyve įgyvendintas ne vienas nacionalinis ir tarptautinis projektas. Verta paminėti iš ES struktūrinių fondų finansuotą projektą „Lietuvos dokumentinis kinas internete (e-kinas)“, Kultūros rėmimo fondo lėšomis iš dalies finansuotą projektą ,,Antrojo pasaulinio karo metų Lietuvos teritorijos aerofotonuotraukų identifikavimas, skaitmeninimas JAV nacionaliniame archyve ir sklaida“. Projektų metu buvo sukurtos interneto svetainės – www.e-kinas.lt ir archyvo žemėlapių portalas https://lcva.maps.arcgis.com/. Vykdomų tarptautinių projektų dėka archyvo dokumentai tapo prieinami didžiausioje skaitmeninėje Europos kultūros paveldo bibliotekoje Europeana.eu.

D. Žižys aktyviai bendradarbiauja su užsienio lietuvių bendruomenėmis, konsultuoja išeivijos lietuvius dokumentinio ir kultūros paveldo saugojimo klausimais. Direktoriaus iniciatyva archyvo darbuotojai, vykdydami Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamus projektus bei dalyvaudami „Globalios Lietuvos“ programoje, ne kartą vyko į JAV padėti lietuvių išeivijai tvarkyti jų sukauptų archyvų ar organizuoti dokumentų perdavimą Lietuvai. Direktorius ne kartą pats asmeniškai pargabeno užsienyje sukauptus su Lietuvos istorija susijusius dokumentus, kurie papildė archyvo rašytinių ir vaizdo ir garso dokumentų fondus bei kolekcijas.

Direktoriaus dėka buvo užmegzti ryšiai su užsienio šalių archyvais bei tarptautinėmis organizacijomis. Archyvas tapo tikruoju IASA (Tarptautinė vaizdo ir garso archyvų asociacija), o vėliau FIAT/IFTA (Tarptautinė filmų ir televizijos archyvų asociacija) nariu.

D. Žižys dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo sudarytų Lietuvos valstybės atkūrimo istorijos tyrimo ir atmintinų datų paminėjimo bei Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijų veikloje, Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų minėjimo programą rengusios darbo grupės veikloje, nuo 2015 m. yra Lietuvos istorijos instituto Mokslo tarybos narys.

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-06-10 12:50