Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

Nuo 2021 m. balandžio 12 d. atnaujinama visų valstybės archyvų skaityklų veikla. Būtina išankstinė registracija.  Detalesnė informacija apie konkretaus valstybės archyvo skaityklų darbą ir lankytojų registravimą pateikiama jo interneto svetainėje. 

 

Naujienos

Virtuali paroda „Lietuvos telegramų agentūrai ELTA – 100“

2020-03-06

Šiais metais Lietuvos telegramų agentūra ELTA skaičiuoja 100-ąsias savo veiklos metines: Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro įsakymu 1920 m. kovo 8 d. buvo paskirtas Lietuvos telegramų agentūros ELTA redaktorius. Agentūros steigėju ir pirmuoju direktoriumi tapo šveicarų kilmės mokslininkas Juozas Eretas. Už išskirtinius nuopelnus tarpukario Lietuvos valstybei jam buvo suteikta Lietuvos pilietybė. Lietuvos telegramų agentūra ELTA, sukurta pagal užsienio valstybių telegramų agentūrų pavyzdį, tapo to meto modernaus tarptautinio informacijos sklaidos tinklo dalimi. Ji teikė užsienio valstybėms ne tik naujienas, bet ir bendros informacijos pranešimus apie Lietuvą, atliko reprezentacinę funkciją, informavo užsienį apie naujai susikūrusią valstybę, o Lietuvos vidaus spaudą – apie įvykius užsienyje.

Pirmąjį agentūros veiklos dvidešimtmetį užbaigė prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas. Netrukus nepriklausoma Lietuvos Respublika tapo Sovietų Sąjungos dalimi, o Lietuvos telegramų agentūra ELTA – Sovietų Sąjungos informacijos agentūros (TASS) – angažuotos ideologinės informacijos skleidėjos – padaliniu.

Juozas Eretas ir kiti intelektualai, negalėję prisitaikyti prie tokių dramatiškų permainų, pasitraukė į Vakarus. Dalis jų, susibūrę į Vyriausiąjį Lietuvos išlaisvinimo komitetą (VLIK), leido Lietuvos telegramų agentūros ELTA informacinius biuletenius anglų, italų, prancūzų, vokiečių bei lietuvių kalbomis. Taip buvo tęsiama tarpukariu susiformavusi tradicija objektyviomis žiniomis pasaulį informuoti apie Lietuvą.

Atkūrus nepriklausomą Lietuvos Respubliką, Lietuvos telegramų agentūra ELTA grįžo prie tarpukario tradicijų ir veikė kaip Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacijos agentūra. 1995 m. Lietuvos telegramų agentūra tapo visiškai nepriklausoma akcine bendrove ir savo veiklą tęsia iki šių dienų.

Virtualią parodą „Lietuvos telegramų agentūrai ELTA–100“ iliustruoja Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomi dokumentai, apimantys 1920–1990 metus. Lietuvos telegramų agentūros rašytinių dokumentų fonduose ir fotodokumentų kolekcijose saugomi ir veiklos dokumentai, ir žinutės iš kasdienio gyvenimo bei jas įamžinusios nuotraukos. Paroda papildyta Lietuvos naujienų agentūros ELTA nuotraukomis, kuriose užfiksuoti  agentūros dabarties gyvenimo momentai. Nuoširdžiai dėkojame partneriams už puikų bendradarbiavimą. Tikimės, kad drauge pavyko sukurti įvairiaspalvį ir įvairiabriaunį istorijos pasakojimą.

Kviečiame pasinerti į šią šimtmetį trukusią kelionę ir apžiūrėti virtualią dokumentų parodą!

 

 
 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2020-03-06 14:35