Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Birštone vyko seminaras „Archyvų vaidmuo ir reikšmė: vakar, šiandien ir rytoj“

2012-06-13

            Birželio 11–12 dienomis Birštone vyko Archyvarų asociacijos narių ir valstybinės archyvų sistemos darbuotojų seminaras „Archyvų vaidmuo ir reikšmė: vakar, šiandien ir rytoj“. Seminaras pratęsė šių metų Tarptautinės archyvų dienos renginių temą „Praeitis, dabartis, ateitis“. Šiuo principu į tris sesijas buvo suskirstytos ir seminaro temos. Pirmoji buvo skirta apžvelgti valstybės archyvų istorinei raidai nuo Vilniaus centrinio senųjų aktų archyvo įsteigimo 1852 m. iki dabartinės valstybinės archyvų sistemos realijų demokratinėje Lietuvoje 1990–2012 m. Šios sesijos metu buvo skaitomi pranešimai apie Centralinio valstybės archyvo kūrimąsi ir veiklą Kaune, kalbėta apie Lietuvos komunistų partijos archyvą komunistinėje sistemoje ir atgimimo procese 1946–1990 m.

            Antrojoje sesijoje kalbėta apie šiandienos aktualijas ir vykdomus projektus, pristatytos strateginio planavimo ir atskaitomybės naujausios tendencijos, atkreipiant dėmesį į pastarųjų 10-ies metų strategiškai svarbių rodiklių kaitą. Buvo kalbama apie keitimąsi elektroniniais dokumentais ir dokumentų valdymo sistemos „Avilys“ naudojimo praktiką, pabrėžiant, kad tai yra jau ne ateities, o šiandienos aktualijos. Šioje sesijoje perskaityti pranešimai apie archyvų įvaizdį viešojoje erdvėje, kuris šiuo metu labiau priklauso nuo sklandančių stereotipų bei nevaldomų krizių nei nuo archyvų komunikacijos ar realių darbų, apie Lietuvos centrinio valstybės archyvo vykdomą projektą „Lietuvos dokumentinis kinas internete“, pristatyti iš Lietuvos išvežtų ir kitų su Lietuva susijusių archyvinių dokumentų paieškos rezultatai Baltarusijos nacionaliniame istorijos archyve, aptarti užsienio lietuvių archyvų tvarkymo ypatumai ir bendradarbiavimo galimybės.

            Trečiojoje sesijoje, kuri buvo skirta archyvų veiklos tolesnėms perspektyvoms aptarti, kalbėta apie valstybinės archyvų pastatų renovacijos realybę ir ateities archyvų viziją.

            Seminaras baigėsi atvira diskusija.

 

 

 

 

 

 

 

Seminaro medžiaga ir daugiau nuotraukų >>> ČIA 

 

Nuotraukų autoriai: Inga Liubomirskaitė, Nikolajus Gubanovas, Vytautas Vizgintas, Andrius Zilnys , Mindaugas Židonis 

_ _ _

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2012-06-20 13:42