Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Parlamente ir valstybinėje archyvų sistemoje vyko renginiai, skirti Tarptautinei archyvų dienai paminėti

2012-06-21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Birželio 4–8 dienomis Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija kartu su Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba ir Archyvarų asociacija organizavo renginių ciklą „Praeitis, dabartis, ateitis“, skirtą Tarptautinei archyvų dienai paminėti. Lietuvos valstybės archyvai, Lietuvos Respublikos Seimo archyvas ir Lietuvos archyvarų bendruomenė šią dieną paminėjo jau tradiciniais Gyvo archyvo dienų renginiais.

 

Parlamento galerijoje buvo pristatyta Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Dokumentų departamento Archyvo skyriaus kartu su Lietuvos valstybės istorijos archyvu parengta archyvinių dokumentų paroda. Lietuvos archyvarų bendruomenę sveikino Seimo Pirmininko pavaduotojas Česlovas Juršėnas, Lietuvos vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis, Archyvarų asociacijos valdybos pirmininkė Neringa Češkevičiūtė.

 


Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Archyvistikos studijų programos studentai pristatė ateities archyvo viziją. Renginio metu buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Dokumentų departamento Archyvo skyriaus organizuoto moksleivių rašinių konkurso „Archyvas. Kas tai?“ nugalėtojas.

_ _ _

Paskatinti praėjusiųjų metų pasisekimo, Lietuvos valstybės istorijos archyvo (toliau – LVIA) darbuotojai aktyviai paminėjo Tarptautinę archyvų dieną ir antrą kartą pakvietė visuomenę į GYVO ARCHYVO DIENOS renginius.

Archyve apsilankė virš 100 įvairaus amžiaus ir profesijų žmonių iš įvairių Lietuvos vietų. Buvo svečių ir iš Lenkijos. Jiems buvo surengtos 6 ekskursijos į paprastai nematomas ir uždaras archyve saugomų pergamentų, mikrofilmų, senųjų aktų ir metrikų knygų saugyklas bei dokumentų ir mikrofilmų skaityklas. Lankytojams buvo parodyti patys įdomiausi, patys spalvingiausi ir informatyviausi archyve saugomi dokumentai nuo XIV amžiaus.

Didelio susidomėjimo susilaukė jubiliejinė dokumentų paroda „Vilniaus centrinis senųjų aktų archyvas (1852-1915)“, skirta LVIA pirmtako, Senųjų aktų archyvo, įkūrimo 160-osioms metinėms. Svečiai išsakė ir užrašė pačius gražiausius atsiliepimus ir padėkas.

 

_ _ _

Lietuvos ypatingasis archyvas Tarptautinės archyvų dienos proga buvo paruošęs specialią programą. Renginio metu Lietuvos partizanų dainas atliko etnomuzikos ansamblio „Ūla“ grupė, eiles skaitė poetė Eglė Juodvalkė, buvo rodomas KGB F. Dzeržinskio aukštojoje mokykloje sukurtas filmas „Eterio garsai“ (Maskva, 1963 m.), taip pat pristyta archyvo saugomų Lietuvos partizanų dokumentų paroda. Vyko apžvalginės ekskursijos po archyvo saugyklas.

 

_ _ _

Prisidėdamas prie archyvarų profesinės šventės minėjimo, Kauno apskrities archyvas miestiečiams ir miesto svečiams atvėrė archyvo saugyklų duris. Svečiams buvo suorganizuotos penkios ekskursijos, kurias vedė archyvo vyriausiosios specialistės Nijolė Ambraškienė ir Vitalija Girčytė bei Dokumentų restauravimo poskyrio vedėjas Viktoras Kalanta. Lankytojai galėjo ne tik apžiūrėti archyve saugomus unikalesnius dokumentus ir veikiančias parodas, bet taip pat apsilankyti dokumentų saugyklose bei restauracijos dirbtuvėse, kur išgirdo archyvo istoriją bei buvo supažindinti su archyvaro darbo subtilybėmis.

 

_ _ _

Ekskursijas po archyvą ir archyvo saugyklas surengė Lietuvos centrinis valstybės archyvas, Lietuvos valstybės naujasis archyvas, Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės apskrities archyvai. Lankytojai buvo supažindinti su archyvo istorija, veikla bei saugomais dokumentais.

 

Kino seansas Lietuvos centriniame valstybės archyve

 

 
Ekskursijų akimirkos iš Tauragės apskrities archyvo

 

Daugiau akimirkų iš "Gyvo archyvo" dienų renginių - ČIA

_ _ _

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2012-06-21 10:55