Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

  

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Archyviniuose dokumentuose – Marijampolės praeitis

2023-08-16

Šių metų rugpjūčio 10 dieną Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje „Bulotų namai“ vyko Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialo vedėjo – istoriko ir archyvaro – Rimvydo Urbonavičiaus knygos „Marijampolės istorijos puslapiai“ pristatymas. Renginį moderavo Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialinio muziejaus vyresnysis muziejininkas Tomas Kukauskas.

Gausiai į knygos pristatymą susirinkę žmonės netilpo Bulotų namuose, tad pristatymą teko perkelti į atvirą erdvę – muziejaus kiemelį. Knygos autorius pristatė leidinio atsiradimo istoriją, papasakojo apie savo ne vienerius metus trukusias Marijampolės miesto ir jo žmonių istoriją liudijančių archyvinių dokumentų paieškas ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos, Baltarusijos, Čekijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių atminties institucijose bei asmeniniuose archyvuose. Knygos struktūrą sudaro chronologiniu principu išdėstyti trumpi, lengvai skaitomi, įdomiais faktais prisodrinti tekstai apie Marijampolės miesto praeitį, apimantys laikotarpį nuo XVIII a. iki XX a. vidurio. Knygos skaitytojai neabejotinai ras ne tik įdomių, tačiau ir mažai žinomų ar iki šiol visai nežinotų faktų apie Marijampolę ir ją garsinusius, jai nusipelniusius žmones.

Rimvydas Urbonavičius jau daug metų tyrinėja Marijampolės miesto ir krašto istoriją, yra paskelbęs daug straipsnių. Tad nuoširdžiai sveikindami savo kolegą Rimvydą linkime sėkmingai tęsti savo tyrimus ir jų rezultatais dalintis su visuomene.

 

 

 

 

 

 
Informaciją atnaujino: Karolina Gikė,
Informacija atnaujinta: 2023-08-16 09:52