Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 


 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Jaunieji istorijos tyrėjai turės galimybę plačiau išskleisti sparnus

2023-05-17

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba turi viliojantį pasiūlymą geriausių istorijos tyrimų, studijuojančių pagal pirmosios, antrosios ir vientisinių studijų programas, autoriams.

„Šiandien matome daugybę puikių, išsamių, profesionalių mokslinių istorinių tyrimų, kurie nesulaukia deramo visuomenės ir kitų tyrėjų dėmesio. Norėdami pakeisti šią situaciją ir paskatinti jaunuosius istorijos tyrėjus, norime sudaryti jiems galimybę tapti labiau matomiems, pristatant savo darbus platesnei auditorijai. Mūsų nuomone, įdomiausių darbų, atitinkančių mokslinių tyrimų kriterijus ir išsiskiriančių panaudotų pirminių šaltinių įvairove, autoriai bus apdovanoti atminimo dovanomis ir turės galimybę savo darbus pristatyti archyvų konferencijose ar kituose renginiuose,” ateities planais dalijasi Lietuvos vyriausioji archyvarė dr. Inga Zakšauskienė.

Kiekvienas tyrimas ne tik ugdo jaunųjų tyrėjų įgūdžius, bet ir prisideda prie mokslo populiarinimo bei išplečia tyrimų pritaikomumo galimybes. Studentai skatinami kursiniuose ar baigiamuosiuose darbuose remtis pirminiais šaltiniais, kuriuos saugo Lietuvos valstybės archyvai. Tad jei medžiagą savo mokslo darbui rinkote valstybės archyvuose ir savo istorijos tyrimui ieškote platesnės auditorijos – nuo birželio 1 d. iki birželio 30 d. atsiųskite jį Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos el. paštu lvat@archyvai.lt.

Mokslinius darbus gali siūlyti ir darbų vadovai.

 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2023-05-17 13:28