Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

  

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Konkursas į Lietuvos ypatingojo archyvo direktoriaus pareigas

2023-09-06

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba informuoja apie artėjantį Lietuvos ypatingojo archyvo direktoriaus konkursą. Jis bus skelbiamas 2023 m. rugsėjo 7 d.

Organizuoto, kompetentingo, patikimo ir atsakingo vadovo, gebančio sutelkti ir motyvuoti 50 žmonių komandą ir pasirengusio vykdyti archyvų misiją, bus ieškoma 5 metų kadencijai. Būsimajam Lietuvos ypatingojo archyvo direktoriui keliami nepriekaištingos reputacijos, užsienio kalbos (anglų, rusų, vokiečių arba prancūzų) mokėjimo, aukštojo universitetinio išsilavinimo (bakalauro ir magistro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertės aukštojo mokslo kvalifikacijos ir ne mažiau nei 3 metų vadovaujamo darbo patirties reikalavimai.

„Siekiant išsaugoti tvirtos demokratijos ir laisvės vertybių pamatus, itin svarbu didinti visuomenės atsparumą per istorinių patirčių pažinimą. Lietuvos ypatingajame archyve saugomi su buvusios Sovietų Lietuvos okupacinių represinių struktūrų, gyventojų genocidu ir rezistencija susiję dokumentai liudija iššūkius, su kuriais susidūrė valstybė, sovietų valdžios taikytas represijas ir neleidžia pamiršti vietos gyventojų pasipriešinimo primestai svetimai tvarkai. Naujojo vadovo laukia atsakinga ir svarbi misija – kaupti, saugoti ir tirti archyve saugomus dokumentus, užtikrinti visuomenei ilgalaikę prieigą prie archyvinių fondų, skatinti domėjimąsi okupacinių režimų struktūrų veiklos ir pasipriešinimo jai istorija, dalytis patirtimi su užsienio šalių partneriais“, – teigia Lietuvos vyriausioji archyvarė dr. Inga Zakšauskienė.

Lietuvos ypatingojo archyvo direktoriaus pareigos – tai daugiau nei vadovaujamas vaidmuo, tai ir prisiimta atsakomybė saugoti ir puoselėti tautos atmintį. Lietuvos ypatingajame archyve saugomi dokumentų kompleksai – Lietuvos TSR valstybės saugumo komiteto (KGB) struktūrų darbo dokumentai, Lietuvos TSR vidaus reikalų ministerijos (MVD) dokumentai ir tremtinių bylos, Lietuvos komunistų partijos (LKP) dokumentai ir kiti – turi išties išskirtinę istorinę vertę, todėl Lietuvos ypatingajam archyvui tenka atsakomybė ne tik saugoti, tirti ir populiarinti saugomą valstybės dokumentinį paveldą, bet ir telkti aktyvią Lietuvos ir užsienio mokslininkų bendruomenę, besidominčią tautos atsparumo, gebėjimo priešintis ir pažangos istorija, skatinti okupacinių režimų veiklos tyrimus sukauptų dokumentų pagrindu.

Ieškome žmogaus, turinčio aiškią Lietuvos ypatingojo archyvo ateities viziją, gerbiančio istorinį tikslumą, sau ir savo aplinkai taikančio aukštus skaidrumo standartus. Naujasis archyvo vadovas turėtų gebėti susidoroti ir su dokumentinio paveldo skaitmeninimo iššūkiais, – tai būtina, norint įveikti atotrūkį tarp analoginės praeities ir skaitmeninės ateities.

 

Lietuvos ypatingasis archyvas įsikūręs Vilniuje, Gedimino pr. 40/1.

 

Su konkurso skelbimu galite susipažinti čia

Detalesnė informacija pretendentams čia.

 

 
Informaciją atnaujino: Karolina Gikė,
Informacija atnaujinta: 2023-09-08 13:31