Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

Naujienos

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyboje lankėsi JAV lietuvių bendruomenės valdybos pirmininko pavaduotoja Regina Butkus

2022-07-21
Iš kairės: Ramutis Kurpė, Daiva Lukšaitė, Regina Butkus, Gintaras Dručkus

Iš kairės: Ramutis Kurpė, Daiva Lukšaitė, Regina Butkus, Gintaras Dručkus

Liepos 21 d. Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyboje lankėsi JAV lietuvių bendruomenės valdybos pirmininko pavaduotoja archyvų reikalams Regina Butkus. Susitikime dalyvavo Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vedėja, laikinai atliekanti Lietuvos vyriausiojo archyvaro funkcijas Daiva Lukšaitė, Lietuvos valstybės istorijos archyvo direktorius Ramutis Kurpė ir Kauno regioninio valstybės archyvo direktorius Gintaras Dručkus.

Susitikimo metu buvo aptarti lietuvių bendruomenių JAV archyvinių dokumentų tvarkymo klausimai, bendradarbiavimo gairės, galimybės išsaugoti bendrą dokumentinį paveldą sukurtą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Po susitikimo R. Butkus lankėsi Lietuvos valstybės istorijos archyve.

Glaudus bendradarbiavimas tarp Lietuvos valstybės archyvų ir lietuvių bendruomenių JAV niekada nebuvo nutrūkęs. Pastarąjį kartą susitikimas įvyko Čikagoje, 2021 m. spalio 23 d. organizuotame seminare „Išsaugokime savo Tautos paveldą ten, kur jis yra sukurtas”.

Šią savaitę Vilniuje posėdžiauja Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas. Jo metu svarstomi bendradarbiavimo su Lietuvos institucijomis, referendumo dėl daugybinės pilietybės, pagalbos karo niokojamai Ukrainai bei kiti išeivijai svarbūs klausimai.

 
 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2022-07-21 13:19