Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA ([email protected])

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. [email protected]

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Lituanistinis paveldas Kinijoje: siekiama surasti ir išsaugoti Harbino lietuvių dokumentus

2016-07-05
D. Žižys ir D. Bukelevičiūtė Kinijoje. URM nuotrauka

D. Žižys ir D. Bukelevičiūtė Kinijoje. URM nuotrauka

Birželio 26–liepos 1 d. Lietuvos ambasados Kinijoje kvietimu Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentė Dr. Dalia Bukelevičiūtė lankėsi Harbine, Kinijos Liaudies Respublikoje. Šio vizito tikslas – susipažinti su archyvine medžiaga, susijusia su Harbino lietuvių bendruomene, ir užmegzti profesinius ryšius su Harbino archyvu.

Harbine, Heilongdziango provincijos socialinių mokslų akademijoje, buvo surengta diskusija apie tarpukario lietuvių bendruomenės Harbine ištakas, jos veiklą puoselėjant likimo į Kiniją nublokštų žmonių tautiškumą ir jos reikšmę Harbino istorinei raidai.

Harbine tarpukariu gyveno apie 2000 lietuvių, buvo įsteigtas konsulatas. Nemaža dalis išeivių iš Lietuvos buvo litvakai, vaidinę svarbų kultūrinį ir ekonominį vaidmenį Harbine. Taip pat veikė Harbino lietuvių draugija. Ji vykdė informacinę veiklą, telkė lietuvius nacionalinių švenčių proga, buvo įsteigusi biblioteką, mokyklą, chorą, rengė teatro vaidinimus, leido laikraštį, rengė eitynes Harbino gatvėmis. Litvakai, valdę didelę verslo dalį Harbine, buvo priversti emigruoti iš Kinijos II pasaulinio karo metais, tačiau jų paveldas ryškus iki šiol.

Vizito metu D. Žižys ir D. Bukelevičiūtė lankėsi Harbino miesto muziejuje, Heilongdziango provincijos muziejuje, kur susipažino su dokumentais, susijusiais su lietuvių bendruomene Harbine. Buvo identifikuota per 100 lietuvių kilmės asmenų bylų ir aptarta galimybė surengti fotografijų parodą. Lietuvos delegacijai buvo suteikta unikali galimybė susipažinti su tarpukario Harbino spauda, kuri nėra laisvai prieinama tyrinėtojams Kinijoje.

Harbino istorijos tyrinėtojas Profesorius Dan Ben Canaan padėjo identifikuoti su Lietuva siejamus pastatus bei pažadėjo dalyvauti Harbino litvakų paveldo paieškose.

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2016-10-25 16:32