Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 


Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Mažvydo biografijos tyrimo grupė Vokietijos ir Lenkijos archyvuose tikisi atrasti M. Mažvydo gyvenimo faktus patvirtinančių dokumentų

2021-12-02

Lietuvos valstybės istorijos archyve vykusiame Martyno Mažvydo biografijos tyrimo grupės posėdyje aptartos galimybės inicijuoti dokumentų, susijusių su Mažvydo asmenybe ir jo kultūrine aplinka, paieškas Vokietijos ir Lenkijos archyvuose. Tikimasi, kad tyrimų rezultatai atguls į bendrą monografiją ir kultūrinės edukacijos formas, iniciatyvas.

M. Mažvydo biografijos gilesnis tyrimas ir naujų šaltinių suradimas pasitarnautų ir rengiantiems naujas parodas, audiovizualines mokslo populiarinimo priemones apie XVI a. Mažosios Lietuvos (Rytų Prūsijos) lietuvių literatūrą, kalbą ir kultūrą. Apie šį Reformacijos periodą – itin turtingą istoriškai ir kultūriškai – verta dažniau kalbėti ir meninėmis formomis: spektakliais, koncertais, literatūros kūriniais. Mažvydo biografiją ir jo epochą geriau pažinti padėtų konkursai: jie įvertintų ir žinias, ir jų sklaidą.

Tyrimo grupės nariai mano, kad sprendžiant trumpalaikius Mažvydo biografijos faktų tyrimo ir hipotezių patikros klausimus gali reikšmingai prisidėti prie mokslo ir atminties institucijų svarbos didinimo. Tikimasi aktualizuoti analitines Mažvydo biografijos ir jo kūrybos tyrimų apžvalgas, motyvuoti studentus ir mokslininkus atlikti ankstesnių mokslinių hipotezių patikras. Ši veiklos sritis suaktyvintų gabią studentiją ir jaunus mokslininkus, paskatintų domėtis senąja lietuvių raštija bei kultūros istorija, #mažvydianos tyrimai glaudžiai susiję su strateginiais Lietuvos valstybės mokslo ir lituanistikos plėtros tikslais. Jiems skirtos trumpalaikės ir ilgalaikės valstybinių mokslinių tyrimų programos padėtų spręsti šiuos klausimus.

Susitikime dalyvavo dr. (HP) Ona Aleknavičienė (Lietuvos kalbos institutas), dr. Liucija Citavičiūtė (Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas), Virginijus Jocys (Lietuvos valstybės istorijos archyvas), dr. Algirdas Matulevičius (asociacija Mažosios Lietuvos reikalų taryba) prof. dr. (HP) Dainora Pociūtė-Abukevičienė (Vilniaus universitetas), dr. Dainius Vaitiekūnas (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka).

Posėdyje dalyvavo ir visus pasveikino Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė ir Lietuvos valstybės istorijos archyvo direktorius Ramutis Kurpė, palinkėdami kryptingos mokslinės veiklos ir sėkmės ieškant naujų žinių apie Mažvydą ir jo epochą.

Lietuvos valstybės istorijos archyvo administracijos įsakymu neformali M. Mažvydo biografijos tyrimo, konsultacinė ekspertinė grupė įteisinta, patvirtintas jos veiklos reglamentas.

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2021-12-02 09:45