Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Lietuvos valstybės naujasis archyvas pristato virtualią parodą „Baltijos keliu - į laisvę“

2019-08-19

Šių metų rugpjūčio 23 d. minėsime Baltijos kelio 30-metį. Tą dieną, 1989-aisiais, lietuviai, latviai ir estai sudarė gyvą, apie 600 km., žmonių grandinę, kuri išreiškė Baltijos tautų vienybę kelyje į Nepriklausomybę. Ši taiki akcija akimirksniu plačiai pasklido po visą pasaulį.

Šiai progai parengta virtuali paroda „Baltijos keliu – į Laisvę!“. Parodoje eksponuojami dokumentai iš Lietuvos valstybės naujojo archyvo (LVNA), Lietuvos ypatingojo archyvo (LYA) ir Lietuvos Respublikos Seimo archyvo fondų. Čia bus galima susipažinti su kolektyvų, valstybinių įstaigų, politinių organizacijų dokumentais (oficialiais raštais, atsišaukimais, deklaracijomis, rezoliucijomis), gyventojų laiškais, mokslo ir politikos atstovų parengtomis studijomis, pranešimais ir straipsniais Molotovo-Ribentropo pakto ir „Baltijos kelio“ akcijos klausimais. Parodos lankytojai turės progą pamatyti šios Baltijos tautų akcijos fotografijas, vaizdo įrašus.

Bus galima paskaityti žymių visuomenės veikėjų, žmonių, dalyvavusių Baltijos kelyje, atsiminimus ir įžvalgas. Už tai parodos organizatoriai dėkoja: istorikui dr. Romui Batūrai, žurnalistui ir rašytojui Algimantui Čekuoliui, Kovo 11-osios Akto signatarams Romui Gudaičiui ir Irenai Andrukaitienei, režisieriams Gyčiui Lukšui ir Gyčiui Padegimui, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato Generalinei sekretorei Astai Junevičienei, buvusiam Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkui Romui Pakalniui, teatrologei ir žurnalistei Kornelijai Jankauskaitei, fotomenininkams Liudui Verbliugevičiui ir Vytautui Daraškevičiui, kultūros istorikei dr. Ingei Lukšaitei, fizikui dr. Vygintui Gončiui, politikui ir visuomenės veikėjui Gintautui Babravičiui, An-2 lėktuvo, skridusio virš Baltijos kelio, pilotui Petrui Bėtai, bibliotekininkei Janinai Stankevičienei, Danutei Masiulienei, Loretai Ubartaitei-Didžiokaitei, pedagogams Valdui Seleniui ir Danutei Miliukienei. Taip pat organizatoriai dėkoja fotomenininkams Antanui Stanevičiui, Kęstučiui Svėriui, Vytautui Daraškevičiui, Viliui Jasinevičiui, Zinui Kazėnui, Liudui Verbliugevičiui, Alfredui Motiejūnui, Edmundui Katinui, LPS Širvintų skyriaus nariui Eugenijui Žitlinskui ir pedagogui Edvardui Gateliui už fotografijas iš asmeninių archyvų šiai parodai.

Maloniai kviečiame susipažinti su paroda.

 
 
Informaciją atnaujino: Darius Bujokas, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2019-08-19 14:48