Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

  

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Amerikos lietuvių kultūros archyvo direktorė ir valdybos pirmininkė dr. Mirga Girniuvienė apdovanota Archyvaro garbės ženklu

2022-10-17

2022 m. spalio 13 d. Amerikos lietuvių kultūros archyve (ALKA) Putname (JAV) buvo iškilmingai įteiktas Archyvaro garbės ženklas. Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktoriaus pavaduotojos Sigita Baranauskienė ir Inga Vizgirdienė juo apdovanojo Amerikos lietuvių kultūros archyvo (ALKA) direktorę ir valdybos pirmininkę dr. Mirgą Girniuvienę.

Dr. Mirgai Girniuvienei padėkota už nuolatinį lietuvybės puoselėjimą ir ilgametį darbą, siekiant išsaugoti Amerikos lietuvių kultūros archyvą, už ilgametį ir produktyvų bendradarbiavimą su Lietuvos centriniu valstybės archyvu, pargabenant į Lietuvą ypač svarbius Lietuvos istorijai ir kultūrai rašytinius, vaizdo ir garso dokumentus.

Dr. Mirga Girniuvienė – pokario vaikas, gimusi Vokietijos karo pabėgėlių stovykloje; šeimai emigravus į JAV, niekada nepamiršo esanti lietuvė. Greta daugelio savo tiesioginių darbų ir pareigų (filosofijos mokslų daktarė, profesorė, IT specialistė, vadybininkė, rašytoja ir kt.) nuolat ir aktyviai dalyvavo Lietuvių bendruomenės veikloje. Aktyviai reiškėsi Bostono ateitininkų veikloje, organizavo ateitininkų kursus Putname, nuolatos talkino įgyvendinant įvairias iniciatyvas lietuvių bendruomenėje.

Rūpestis lietuviškuoju paveldu, jo išsaugojimu, prieinamumu ir sklaida buvo ir yra pagrindiniai M. Girniuvienės tikslai nuo 2010 m., kai ji tapo ALKA pirmininke. 2012 m. M. Girniuvienė lankėsi Lietuvos centriniame valstybės archyve. Nuo tų metų prasidėjo aktyvus, abipusiai naudingas įstaigų bendradarbiavimas. M. Girniuvienės iniciatyva buvo vykdomos nuolatinės archyvo darbuotojų ekspedicijos į ALKA, kurių rezultatas – į Lietuvą parvežti Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto (VLIK), Tautos fondo (TF) dokumentai ir Lietuvos generalinio konsulato Niujorke dokumentai.

COVID-19 pandemijai pertraukus fizinį bendradarbiavimą, nuotolinis bendravimas nenutrūko. 2021 m. M. Girniuvienės iniciatyva į Lietuvą buvo pargabenti teisininko, visuomenės veikėjo Petro Viščinio įsteigtos Bostono apygardos lietuvių visuomeninės ir kultūrinės radijo programos „Laisvės varpas“, veikusios 1954–1995 metais, ir lietuviškos „Aušros“ programos, veikusios Vusteryje 1977–1994 m., transliacijų įrašai magnetinėse juostose.

Archyvaro garbės ženklu dr. Mirga Girniuvienė apdovanota dar 2021 metais, tačiau pernai ji į Lietuvą dėl karantino atvykti negalėjo ir tik dabar pasitaikė puiki proga ženklą įteikti. Istorinio ir kultūrinio paveldo reikšmės suvokimas, jo puoselėjimas ir pargabenimas į Lietuvą reikšmingai prisidėjo prie Nacionalinio dokumentų fondo gausinimo, papildant jį reikšmingais Lietuvos istorijai ir kultūrai dokumentais.

Mirga Girniuvienė su džiaugsmu padėkojo už tokį aukštą jos veiklos įvertinimą.

 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2022-10-17 14:24