Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 


Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Minime Tarptautinę audiovizualinio paveldo dieną

2022-10-28

Kasmet spalio 27 d. minima Tarptautinė audiovizualinio paveldo diena yra UNESCO ir Audiovizualinių archyvų asociacijų koordinacinės tarybos iniciatyva, siekiant pagerbti garso ir vaizdo išsaugojimo profesionalus bei institucijas, saugančias audiovizualinį paveldą ateities kartoms. Šiais metais ji sutampa dar ir su 1992 m. UNESCO įsteigtos programos „Pasaulio atmintis“ 30-mečiu, tad ši savaitė pasižymi didžiule šioms progos skirtų renginių gausa.

Portugalijoje spalio 23 d. pagal ACE projektą „Klasikinių filmų sezonas“ vyko Paulo Rocha filmo „Pakeisti gyvenimą“ (portugal. MUDAR DE VIDA) seansas. Ši kino juosta yra vienas žinomiausių ir svarbiausių į Portugalijos kino istoriją įrašytų filmų.

Australijos nacionalinis archyvas šią savaitę pristatė „Memoriav“ nuotraukų, garso kolekcijų ir filmų / vaizdo įrašų saugojimo vadovą. Mūsų dienomis kaip niekad gausu programinės įrangos ar platformų, skirtų dalytis ir saugoti, tačiau šiuos vertingus įrašus galime netikėtai prarasti dėl kompiuterio gedimo ar netinkamos laikmenos. Jie tokie pat trapūs ir pažeidžiami kaip nuotraukų negatyvai, nuotraukos ar šeimos albumai. Tad kaip patikimai išsaugoti individualius ar kolektyvinius prisiminimus? Glaustame „Memoriav“ vadove rasite keletą paprastų, bet veiksmingų patarimų.

Lietuvos centrinis valstybės archyvas, atliekantis audiovizualinio paveldo skaitmeninimo kompetencijos centro funkcijas, siūlo užsukti į virtualų kino archyvą portale www.e-kinas.lt. Ilgėjantys rudens vakarai – puiki proga peržiūrėti naujausias suskaitmenintų filmų kolekcijas, neiškeliant nė kojos iš namų.

Įvykusių renginių nuorodas ir programą rasite čia: CCAAA - 2022 World Day for Audiovisual Heritage

 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2022-10-28 13:48