Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

 

 

Naujienos

Atveriama nauja pažinimo erdvė „Slaptažodis – archyvas“

2021-01-06

Kauno regioninis valstybės archyvas 2021-uosius – Archyvų metus – pasitinka su nauja virtualia edukacine erdve www.slaptazodis-archyvas.lt.

„Tikimės, kad sukūrėme galimybę plačiau atverti archyvo duris ir aktyviau dalintis saugomais archyvinių dokumentų lobiais. Vienas tokių lobių – tarpukario Kauno miesto savivaldybės dokumentų fonde saugomi Skelbimų biuro dokumentai, kurie dėl savo fizinės būklės buvo sunkiai prieinami ir pasiekiami tiek visuomenei, tiek ir mums patiems – archyvarams“, – pasakoja Kauno regioninio valstybės archyvo archyvarai.

To meto afišos ir skelbimai buvo spausdinami ant laikraštinio popieriaus, kuris buvo pačios prasčiausios kokybės (geresne kokybe išsiskyrė galbūt tik reklaminių skelbimų popierius), jų formatas pakankamai didelis, kur kas didesnis, nei įprasta. Todėl kūrėjams nebuvo lengva viską perkelti į virtualią erdvę. Įgyvendindami šį projektą, kūrėjai pirmiausiai restauravo, o vėliau suskaitmenino įvairias afišas bei skelbimus, atspindinčius Tarpukario Kauno visuomeninį, kultūrinį ir sportinį gyvenimą, žydų bendruomenės veiklą, Lietuvos aviacijos šventes ir kitus reikšmingus to meto įvykius.

„Galime pasidžiaugti, kad skaitmeninis turinys tapo lengvai prieinamas. Tikimės, kad virtuali edukacinė erdvė prasmingai prisidės prie archyvarų pastangų sudaryti kuo geresnes galimybes greičiau ir kokybiškiau susipažinti su Archyve saugomu dokumentiniu paveldu. Edukacinė erdvė bus nuolat papildoma naujais mūsų istorijos pažinimui svarbiais dokumentais, aktualia informacija“, – skelbia archyvarai.

Projektas įgyvendintas gavus dalinį finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos.

 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2021-01-07 09:22