Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Mūsų paskyros socialiniuose tinkluose

  


Valstybės archyvai jau dirba įprasta tvarka.

Lankantis valstybės archyvuose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones, laikytis kitų asmens higienos reikalavimų.

 

Naujienos

Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktoriaus pavaduotoja Valerija Jusevičiūtė už viso gyvenimo nuopelnus apdovanota Archyvaro garbės ženklu

2020-04-02

Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktoriaus pavaduotoja Valerija Jusevičiūtė už išskirtinius nuopelnus valstybinei archyvų sistemai, audiovizualinio paveldo puoselėjimą ir sklaidą, aktyvią profesinę ir visuomeninę veiklą apdovanota garbingiausiu profesiniu apdovanojimu – Archyvaro garbės ženklu.

1979 m. baigusi Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto lietuvių kalbos ir literatūros studijas ir įgijusi aukštos kvalifikacijos filologo-dėstytojo specialybę, Valerija Jusevičiūtė savo karjerą Lietuvos archyvų sistemoje pradėjo kaip jaunesnioji mokslinė bendradarbė. Daugiau kaip keturis dešimtmečius jos veiklos sritis buvo ir tebėra susijusi su audiovizualinio paveldo išsaugojimu ir sklaida: ji dirbo Dokumentų saugojimo skyriaus vyriausiąja fondų saugotoja, vėliau – skyriaus vedėja, nuo 1999 m. – Lietuvos vaizdo ir garso archyvo direktoriaus pavaduotoja, o 2002 m., reorganizavus Lietuvos vaizdo ir garso archyvą, buvo paskirta į Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktoriaus pavaduotojos, atsakingos už vaizdo ir garso dokumentų skyrių veiklą, pareigas.

Puikūs organizaciniai sugebėjimai, iniciatyvumas, gebėjimas sutelkti kolektyvą, domėjimasis archyvistikos naujovėmis, naujų informacinių technologijų taikymu reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos centrinio valstybės archyvo veiklos efektyvumo bei sėkmingo numatytų tikslų įgyvendinimo. Kūrybiškai naudodama savo ilgametę patirtį ir puikiai žinodama Archyvo poreikius ir galimybes, V. Jusevičiūtė ne tik iniciavo ES struktūrinių fondų finansuotą projektą „Lietuvos dokumentinis kinas internete (e-kinas)“, sutelkė puikią profesionalų komandą, buvo šio projekto vadovė, bet ir sėkmingai jį įvykdė. Projekto metu buvo sukurta interneto svetainė www.e-kinas.lt. V. Jusevičiūtės pastangomis Lietuvos centrinis valstybės archyvas įsitraukė ir į tarptautinius audiovizualinio paveldo sklaidos projektus

Vykdydama nustatytas funkcijas, V. Jusevičiūtė sėkmingai taikė turimą išsilavinimą bei ilgametę profesinę patirtį įvairiose veiklose, susijusiose su tiesioginiu darbu ir pareigomis: skaitė pranešimus ne vienoje tarptautinėje konferencijoje, ne kartą yra vadovavusi istorijos, komunikacijos ir kitų specialybių studentams, atlikusiems archyve praktikos darbus.

V. Jusevičiūtė visuomet darbą atlieka jausdama asmeninę atsakomybę, tikėdama darbo svarba ir verte. Tai žmogus, telkiantis kolektyvą ir skiriantis daug dėmesio tarpusavio supratimui, skatinantis etišką bendravimą. Jos kasdienė veikla priartina Archyvą prie plačių interesų visuomenės, skatina abipusį dialogą, sukuria ir stiprina teigiamą Archyvo įvaizdį.

 

 
Informaciją atnaujino: Andrius Zilnys, Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyrius
Informacija atnaujinta: 2020-04-02 17:12