Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 


Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos atstovai dalyvauja 9-ojoje metinėje Tarptautinės archyvų tarybos konferencijoje

2022-09-21

Rugsėjo 21–23 d. Romoje vyksta 9-oji metinė Tarptautinės archyvų tarybos (ICA 2022) konferencija „Archyvai: sumažinti atotrūkį“ (angl. „Archives: Bridging the gap“). Konferencijoje Lietuvai atstovauja Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vedėja, laikinai atliekanti Lietuvos vyriausiojo archyvaro funkcijas, Daiva Lukšaitė, vyr. specialistė Aistė Somkinė ir Veiklos administravimo ir finansų skyriaus vedėja Rasa Miškelevičiūtė.

Pandemija buvo pristabdžiusi iki tol gyvavusią praktiką rengti kasmetines tarptautines archyvų konferencijas, aktualizuojančias archyvų srities tendencijas ir naujoves, todėl šių metų konferencijos programoje numatyta aptarti itin platų temų spektrą. Pagrindinė konferencijos tema – atotrūkio sumažinimas. Viena iš labai laukiamų sesijų skirta temoms, susijusioms su kolektyvinės atminties išsaugojimu ir kūrimu visuomenes ištinkančių krizių metu.

Antroji itin aktuali tema – skirtingų skaitmeninimo strategijų įgyvendinimo praktiniai aspektai, ypač asmens duomenų apsaugos ir autorių teisių apsaugojimo kontekstuose.

„Archyvai yra tiltas ateičiai statyti. Atotrūkio sumažinimas tarp globalaus ir vietinio, viešojo ir privataus, daugumos ir mažumos, technologiškai pirmaujančio ir atsiliekančio – tai yra raktas, užtikrinantis visuomenės plėtrą ir visų komponentų dermę", – atidarydamas konferenciją kalbėjo Tarptautinės bendrovės „Ancestry” generalinis direktorius Quinton Atkinson.

O teisėjas Rosario Salvatore Aitalia į konferencijos dalyvius kreipėsi šiais žodžiais: „Mes, teisėjai, ir archyvistai, turime bendrą atsakomybę – surasti ir išsaugoti tiesą. Aš jus, archyvistus, laikau tiesos sergėtojais”.

Daugiau informacijos apie konferenciją galite rasti čia: ICA Roma 2022 (ica2022roma.com).


 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2022-09-21 14:19