Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

Nuo 2021 m. balandžio 12 d. atnaujinama visų valstybės archyvų skaityklų veikla. Būtina išankstinė registracija.  Detalesnė informacija apie konkretaus valstybės archyvo skaityklų darbą ir lankytojų registravimą pateikiama jo interneto svetainėje. 

 

Naujienos

Projekto „LIETUVIŲ SIBIRIADA 2016 - PAVELDAS“ rezultatų pristatymas Lietuvos valstybės istorijos archyve

2016-11-17

Lapkričio 15 d. Lietuvos valstybės istorijos archyve įvyko projekto „Lietuvių Sibiriada 2016 paveldas“ pristatymas, kuriame dalyvavo Lietuvos Respublikos kultūros viceministras dr. Romas Jarockis, Lietuvos vyriausiasis archyvaras dr. Ramojus Kraujelis, asociacijos „Lietuvių tiltai“ prezidentė dr. Judita Džežulskienė, istorikė dr. Aldona Prašmantaitė, Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius, projekto Misija Sibiras vadovas Ignas Rusilas, Lietuvos valstybės archyvų, muziejų darbuotojai, visuomenės atstovai.

Projekto vadovas Katalikų Bažnyčios Sibire istorijos archyvo koordinatorius, Popiežiaus Grigaliaus universiteto Bažnyčios istorijos licenciatas Viktor Bilotas susitikimo dalyvius supažindino su mažai žinoma Rytų diasporos istorija bei pristatė Lietuvos istorijai svarbius, bet Lietuvos istorikų dar netirtus ir nepublikuotus 2016 m. vasarą Tomsko ir Irkutsko sričių archyvuose rastus lietuvių išeivijos 18361923 m. dokumentus. Tai 1831 m., 18631864 m. sukilimo dalyvių, kunigų ir politinių tremtinių, Lietuvos kolonistų, Naujosios Baisogalos, Šeduvos, Tunkos kaimų gyventojų sąrašai, prašymai grįžti į gimtinę, išeivių iš vakarinių Rusijos imperijos gubernijų prašymai steigti privačius verslus Sibire ir kt. Rasta dokumentų apie katalikų bažnyčios statybą Irkutske (statybos darbams vadovavo A. Staseliūnas), iš Suvalkijos kilusį ir beveik 40 metų Sibiro katalikų sielovadininku buvusį Irkutsko kleboną K. Švirmickį bei kitus dvasininkus, bažnyčios ir jos altoriaus fotografijos. Ypatingo dėmesio vertos Tomsko universiteto studentų, būsimųjų nepriklausomos Lietuvos valstybės ministrų brolių Jono ir Martyno Yčų, garsaus diplomato Jono Aukštuolio asmens bylos ir kt.

Renginio metu buvo iškilmingai pasirašytas dokumentų (daugiau nei 650 skaitmeninių kopijų) perdavimo Lietuvos valstybės istorijos archyvui aktas, kurį pasirašė projekto „Lietuvių Sibiriada 2016 paveldas" vadovas Viktor Bilotas, asociacijos „Lietuvių tiltai“ prezidentė dr. Judita Džežulskienė ir Lietuvos valstybės istorijos archyvo Informacijos ir sklaidos skyriaus vedėja Neringa Češkevičiūtė.

Lietuvos vyriausiasis archyvaras dr. Ramojus Kraujelis padėkojo projekto dalyviams už sugrąžintus į Lietuvą dokumentus ir pakvietė visus tyrinėtojus su šiais ir kitais susijusiais dokumentais susipažinti Lietuvos valstybės istorijos archyve.

 Šio renginio metu kultūros viceministras Romas Jarockis ilgametę Lietuvos valstybės istorijos archyvo darbuotoją Informacijos ir sklaidos skyriaus vedėją Neringą Češkevičiūtę apdovanojo Kultūros ministerijos aukso garbės ženklu ,,Nešk savo šviesą ir tikėk“.

 

 

 

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2016-11-17 13:19