Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 

  

Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Skelbiame jaunųjų istorikų konkurso nugalėtojus

2023-08-18

Nuoširdžiai sveikiname Vilniaus universiteto kultūros istorijos ir antropologijos tyrėją Airingą Kneitaitę, atlikusią išsamų tyrimą apie Jehovos liudytojų bendruomenės įsikūrimą ir veiklą Lietuvoje, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto tyrėjus Gerdą Žalkauskaitę, savo diplominio darbo tema pasirinkusią Kauno menininkų mokyklos „revoliucinių menininkų“ judėjimą Lietuvoje XX a. ketvirtajame dešimtmetyje, ir Paulių Julių Mickį, parašiusį nuodugnų tyrimą apie marionetinės Lietuvos ir Baltarusijos SSR sukūrimą 1919 m.

Globalioje informacinėje erdvėje, tarp garsių mokslo vardų ir profesionalių istorinių tyrimų, jaunų tyrėjų darbai neretai taip ir lieka nepastebėti, nesulaukia deramo dėmesio. Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos surengtą konkursą reikėtų vertinti kaip vieną iš priemonių atkreipti dėmesį į kylančių istorikų tyrimus, o konkurso nugalėtojams tai bus ir pirmasis laiptelis pripažinimo link.

Airinga, Gerda ir Paulius savo tiriamuosiuose darbuose profesionaliai suvaldė archyvinę ir istorinę medžiagą, jaunatvišką minties polėkį sklandžiai suderindami su atidžia pagarba pirminiams šaltiniams. Jų siekis atskleisti menkai tepaliestas mūsų praeities temas – įkvepiantis. Tikime, kad šių tyrėjų balsai praturtins Lietuvos akademinį pasaulį, įneš naujų, praeities puslapių dar nekedenusių vėjų.

Jau netrukus pasidalysime ir pirmaisiais interviu su konkurso nugalėtojais, kuriuose jie atskleis savo tyrimų užkulisius, papasakos apie tai, kas taip ir liko užrašų paraštėse, pasidalys ateities planais ir netgi pateiks pasiūlymų Lietuvos archyvams, tad sekite mūsų naujienas! 

 

 

  

 

 
Informaciją atnaujino: Karolina Gikė,
Informacija atnaujinta: 2023-08-18 12:36