Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, 03107 Vilnius, mob. 8 698 87 348
El.p. [email protected], kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

 


Sekite mus socialiniuose tinkluose

  

 

Naujienos

Tarptautinis seminaras „Garso ir video kolekcijų valdymas“ Vilniuje

2017-08-17

Seminaras vyks 2017 metų rugsėjo 4-5 dienomis Lietuvos centriniame valstybės archyve.

Šiandien audiovizualiniai dokumentai sudaro didelę dalį pasaulio atminties, jie sukaupti skirtingose atminties institucijose (bibliotekose, muziejuose, archyvuose). Nemažai šių institucijų pagal savo prigimtį nėra tiesiogiai susiję su audiovizualinio paveldo kaupimu, tvarkymu, saugojimu ir prieigos užtikrinimu. Todėl jos dažnai susiduria su įvairiomis problemomis bei patirties stoka, siekiant išsaugoti kolekcijose sukauptą audiovizualinį paveldą, o taip pat sukurti sąlygas visuomenei juo naudotis.

Seminaro metu bus organizuojami teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, susiję su garso ir video kolekcijų valdymu. Seminaro dalyviai bus supažindinti su įvairiais analoginiais garso ir videodokumentų formatais, jų katalogavimo, tvarkymo ir saugojimo ypatumais, kylančiomis kolekcijų išsaugojimo grėsmėmis. Seminaro metu bus skiriamas dėmesys įvairiems garso ir video kolekcijų vertės bei specifikos klausimams. Taip pat bus nagrinėjamos temos, susijusios su garso bei video kolekcijų skaitmeninimu ir skaitmeniniu saugojimu. Dar viena svarbi tema - prieigos prie garso ir video kolekcijų užtikrinimas bei su tuo susiję autorių turtinių teisių klausimai.

Pasibaigus seminarui, dalyviai galės atpažinti įvairias savose garso ir video kolekcijose saugomas laikmenas, identifikuoti joms kylančias grėsmes ir priimti kvalifikuotus sprendimus, susijusius su tradicinių ir skaitmeninių  kolekcijų išsaugojimu ir prieigos prie jų užtikrinimu. Dalyviai taip pat pagerins komunikacinius gebėjimus darbo grupėse ir tarp skirtingų disciplinų.

Seminarą ves žinomas specialistas, Niujorko universiteto profesorius Howard Besser. Howard Besser yra kino studijų profesorius Niujorko universitete, kur jis vadovauja Filmų archyvavimo ir saugojimo magistro studijų programai. Jis taip pat tyrinėja vaizdų duomenų bazes, skaitmenines bibliotekas, metaduomenų standartus. Howard Besser rašo straipsnius, dalyvauja konferencijose, rengia seminarus atminties institucijų specialistams. Seminaras vyks anglų kalba.

Dalyvio mokestis – 30 eur, BAAC ir Archyvarų asociacijos nariams – 15 eur. Į mokestį įskaičiuoti pietūs.

 

Visą informaciją apie registraciją bei seminaro programą rasite čia:

 http://www.baacouncil.org/1460-the-management-of-audio-and-video-collections-workshop

 

Seminarą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

 

   

 
 
Informaciją atnaujino: ,
Informacija atnaujinta: 2017-08-17 15:30