Biudžetinė įstaiga, Mindaugo g. 8, LT- 03107 Vilnius, Tel. (8 5) 265 1137
El.p. lvat@archyvai.lt,faks. (8 5) 265 2314, kodas Juridinių asmenų registre 188697087
Darbo laikas: I–IV 8.00–17.00, V 8.00–15.45, pietų pertrauka 12.00–12.45.
Papildomai asmenų prašymai priimami pirmadieniais ir antradieniais iki 18 val.

INFORMACINĖS SISTEMOS

ELEKTRONINIO ARCHYVO INFORMACINĖ SISTEMA (EAIS)

 Pagalba

Darbuotojams      Vartotojams

INTEGRALI ADMINISTRACINIŲ PASLAUGŲ SISTEMA (I@PS)

Pagalba

Prisijungti 

 

ASMENŲ APTARNAVIMAS

Asmenys aptarnaujami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka.

Informaciją teikia ir prašymus priima vyriausioji specialistė Daina Čenytė, tel. (8 5) 265 2255, el. p. daina.cenyte@archyvai.lt

 

 Pagalba

VIRTUALIOS PARODOS

Čia galite peržiūrėti visų virtualių parodų ekspozicijas.

NAUJAUSIOS IKI 2017m. IKI 2012m.

 

NAUJIENLAIŠKIS

Įveskite pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos
 

Naujienos

Turkijos valstybės archyvų vadovas Uğur Ünal ir Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė pasirašė istorinį protokolą

2021-10-15

Spalio 15 d. Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė ir Turkijos Respublikos Prezidentūros Valstybės archyvų direkcijos vadovas Uğur Ünal pasirašė istorinį bendradarbiavimo protokolą bei pasikeitė istorinių dokumentų, atspindinčių Lietuvos ir Turkijos diplomatinių santykių raidą, skaitmeninėmis kopijomis.

Užsienio reikalų ministerijos viceministras Arnoldas Pranckevičius, tardamas sveikinimo žodį, pabrėžė, kad pastaruoju metu Lietuvos ir Turkijos bendradarbiavimas nuolat stiprėja daugelyje sričių ir pasidžiaugė, jog šis naujasis susitarimas tarp dviejų šalių valstybinių archyvų institucijų atveria naujas dvišalių santykių plėtros galimybes. A. Pranckevičius išreiškė viltį, kad intensyvėjantis Lietuvos ir Turkijos archyvų bendradarbiavimas suteiks daugiau progų Lietuvos istorikams susipažinti su Turkijos archyvuose saugoma vertinga istorine medžiaga, galinčia geriau nušviesti dar nežinomus mūsų valstybės istorijos epizodus ar Lietuvos ir Turkijos santykių aspektus. 

Pasak K. Ramonienės, Turkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo ryšiai kultūros ir mokslo srityse turi ilgą ir gražią istoriją. Dar Osmanų imperiją ir Lietuvos Didžiąją Kunigaikštiją siejo ilgaamžiai diplomatiniai santykiai. Osmanai niekada nepripažino 1795 metų Lenkijos–Lietuvos valstybės padalijimo bei pasmerkė Rusijos imperijos vykdytus 1831 ir 1863 metų sukilimų numalšinimus. 1930 metų rugsėjo 17 dieną pasirašyta Draugystės (Draugingumo) sutartis laikoma diplomatinių santykių pradžia. Turkija nepripažino 1940 metais Sovietų Sąjungos paskelbtos Baltijos valstybių okupacijos. Netrukus po nepriklausomybės atgavimo, 1991 m. Lietuvos Respublika ir Turkijos Respublika pasirašė Diplomatinių ryšių atnaujinimo dokumentus. Dar po kelerių metų buvo pasirašyti dokumentai dėl bendradarbiavimo švietimo, mokslo, kultūros ir sporto srityse.

„Šiandien pasirašytas bendradarbiavimo protokolas yra dar vienas žingsnis pirmyn, siekiant stiprinti bendradarbiavimą ir partnerystę dokumentinio paveldo išsaugojimo ir sklaidos srityse“, sakė K. Ramonienė.

Protokolo pasirašymo ceremonijos metu buvo pasikeista istorinių dokumentų, atspindinčių Lietuvos ir Turkijos diplomatinių santykių raidą, skaitmeninėmis kopijomis.

Pasirašymo ceremonijoje, kuri vyko Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyboje, dalyvavo ir Turkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje J.E. Gökhan Turan.

Turkijos valstybės archyvų vadovas Uğur Ünal Lietuvoje viešės iki spalio 16 d. Viešnagės metu jis apsilankys ne tik Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyboje, bet ir Lietuvos valstybės istorijos archyve bei Lietuvos centriniame valstybės archyve.

 
Informaciją atnaujino: Agnė Vilkišienė,
Informacija atnaujinta: 2021-10-15 12:31