|
VILIUI PURONUI – 65
Ši virtuali paroda skirta gerai žinomo Šiaurės Lietuvos kultūros ir visuomenės veikėjo, dizainerio, kraštotyrininko, lektoriaus, Jotvingių kryžiaus riterių ordino donatoriaus Viliaus Purono 65-osioms gimimo metinėms pažymėti.
Vilius Puronas gimė 1947 m. vasario 11 d. Panevėžyje. Augo mokytojų šeimoje. 1964 metais baigė Panevėžio mokyklą-internatą. 1964–1967 metais dirbo Panevėžio gamykloje ,,Ekranas“ fotografu. 1968 metais įstojo į Vilniaus dailės institutą, kurį baigė 1971 metais, įgijęs dizainerio specialybę. 1971–1973 metais tarnavo tarybinėje armijoje, pagal paskyrimą dirbo LTSR Lengvosios pramonės ministerijos projektavimo konstravimo biure „Puntukas“.
1973 metais atvyko į Šiaulius ir čia net 19 metų (1973–1993 m.) dirbo miesto vyriausiuoju dailininku-dizaineriu. Šis laikotarpis buvo ypač sėkmingas. Jau pirmaisiais metais buvo suformuotos ir pradėtos įgyvendinti kelios autorinės kompleksinės programos: ,,Šiaulių miesto veido kūrimas“ (1973–1993 m. su bendraautoriais), ,,Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaras“ (1975–1976 m. ir 1985–1986 m. su bendraautoriais). Jų tikslas – išvaduoti miestą iš pilkos kasdienybės, padaryti jį neįprastą, spalvingą, įdomų, traukiantį žmones. Realizuojant šias programas, buvo sukurtas tūrinės reklamos kompleksas (15 vnt.) su sienine fasadų tapyba (24 vnt.) ir daugybė kitų, miesto vizualinę terpę formavusių dizaino kūrinių. Vilniaus gatvė tapo originaliu pėsčiųjų bulvaru, išpuoštu tūrinės reklamos akcentais, katinais ant stogų, pasimatymų vieta tapusiu laikrodžiu-gaidžiu, sienine tapyba. Taip pat, rengiantis Šiaulių miesto 750-mečio jubiliejui, V. Puronas sukūrė jubiliejaus emblemą, kuri tapo visų jubiliejinių renginių vaizdiniu simboliu, naudotu plakatuose, pakuotėse, atvirukuose, net pašto ženkluose ir vokuose.
Šių daug metų trukusių kompleksinių dizaino programų vykdymas buvo pristatytas visuomenei 1980 ir 1987 metais surengtose dviejose personalinėse parodose „Mūsų miestas – mūsų namai“. Už Šiaulių miesto veido kūrimą ir už pirmąją pėsčiųjų gatvę Tarybų Sąjungoje 1978 metais V. Puronas buvo apdovanotas Visasąjunginės liaudies ūkio pasiekimų parodos (VLŪPP) bronzos medaliu, o 1982 metais jam suteiktas VLKJS respublikinės premijos laureato vardas.
Pažymėtina, kad dar tarybiniais metais V. Puronas paskelbė 27 dalių straipsnių rinkinį „Apie Lietuvos heraldiką (1989–1990 m.), parengė knygų „Šiaulių miesto legendos, istorija, įdomybės“, „Šiaulių miesto iliustruoti puslapiai“ rankraščius, surinko nemažai bibliografinės medžiagos apie miesto praeitį, savo asmeninėje bibliotekoje sukaupė virš poros tūkstančių antikvarinių, daugiausia lituanistikos knygų.
Atgimimo laikotarpiu ir pirmaisiais atkurtos nepriklausomybės metais, atsivėrus naujoms galimybėms, V. Puronas įkūrė leidyklą „Momentas“ (1990–1993 m.), kuri inspiravo dizainerio literatūrinę-kraštotyrinę veiklą. 1991 metais lietuvių ir lenkų kalbomis autorius išleido knygą ,,Kryžių kalnas“. Paminėtinas laikraštis ,,Nelabai įdomus mūsų momentas (1989–1991 m. išėjo 13 numerių“. Nepaisant tariamo lengvumo, šalia nerimtumo, humoro ir satyros, šiuose lediniuose buvo gvildenamos rimtos problemos.
V. Puronas žinomas ir kaip Lietuvos kulinarijos istorikas. Sukaupęs nemaža istorinių faktų, susipažinęs su Lietuvos ir užsienio mokslininkų interpretacijomis, jis pirmasis Lietuvoje susistemino profesionaliosios lietuviškosios kulinarijos istoriją knygoje „Nuo mamutų iki cepelinų“, kurią 1999 metais išleido leidykla „Vaga“. Minėtu laikotarpiu V. Puronas nemažai kūrė ir grafinio dizaino srityje. Iš įdomesnių sumanymų, kuriuos pavyko realizuoti, yra lietuviški pinigai: žemaitiški litai (1989 m.), litaurai ir centaurai (1991 m.).
Nuo 1993 metų V. Puronas atsisakė Šiaulių miesto vyriausiojo dailininko pareigų ir kurį laiką dirbo reklamos verslo srityje. 1994–2004 metais vadovavo vokiško kapitalo įmonei UAB „Neuwerbung“, visoje Lietuvoje įdiegęs unikalią mobilių, didelio formato plakatų eksponavimo sistemą.
Tuo laikotarpiu V. Puronas, šalia pagrindinio darbo-verslo, tęsė kūrybinę veiklą: 2003 metais sukūrė granitinį Panevėžio miesto įkūrimo obeliską, paminklinį akmenį pirmajai Panevėžio bažnyčiai. Kitas įdomus kompleksinis darbas – „Humoro, alaus ir varnų valstybė“ (HAV) Pakruojyje. Šio projekto tikslas – originalaus, niekur nematyto miesto-valstybės įvaizdžio kūrimas. Buvo sukurta HAV valstybės heraldika ir atributika, išleistas laikraštis, surengtos kelios šventės, įvyko HAV karaliaus rinkimai. Deja, šis projektas dėl įvairių priežasčių liko neužbaigtas. Šiuo laikotarpiu taip pat buvo sukurta Šiaulių miesto vėliava ir regalijos. 2003 metais už kraštotyrinę ir kūrybinę veiklą V. Puronas tapo dvyliktuoju Šiaulių kraštotyros draugijos įsteigto Mikelio prizo laureatu.
Reikšmingos ir kitos V. Purono visuomeninės-kūrybinės veiklos sritys. Jis – pirmosios Šiaulių miesto tarybos (1990–1994 m.) deputatas, Lietuvos dailininkų sąjungos (nuo 1984 m.) narys, Lietuvos dizainerių sąjungos (nuo 1986 m.) valdybos narys ir Šiaulių skyriaus pirmininkas. Pažymėtina ir V. Purono pedagoginė veikla – jis ilgametis Šiaulių universiteto dėstytojas (1974–2008 m.), o nuo 2008 metų – Valstybinės Šiaulių kolegijos Turizmo administravimo katedros dėstytojas.
2004 metais V. Puronas vėl grįžo į Šiaulių miesto savivaldybę ir iki šiol dirba Viešosios tvarkos skyriuje vyr. specialistu. Kaip dizaineris V. Puronas šalia administracinio darbo toliau tęsia kūrybinę veiklą. Pagal jo projektą buvo įrengtas vaikų žaidimų ir laisvalaikio parkas,,Beržynėlis“ (2006 m.), sukurti dekoratyviniai aitvarai prie mokyklų.
Jis – cinkuoto „plieno lankstinių“ žanro pradininkas ne tik Lietuvoje. Bendradarbiaudamas su Šiaulių universiteto studentais 2006–2008 metais sukūrė daug meninių kūrinių iš cinkuoto plieno. Įdomiu dizainu pasižymi afišų klijavimo stulpų dekoratyvinės viršūnės Tilžės gatvėje: „Dygliuotis“, „Besparnė“, „Laumžirgystė“, „Aviukas“ ir kt. Minint Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų, buvo pagaminta “Geležinė lapė“ ir „Aukuras Salduvei“ – didžiausia Lietuvos knyga, taip pat dizaineris suprojektavo ir išplatino per 40 originalios konstrukcijos „tūkstanmečio suoliukų“ Šiauliuose ir kitose Lietuvos vietovėse. Gerai žinomi ir kiti šio autoriaus sukurti kūriniai: ,,Damoklo kardas“ (2011 metų pradžioje trumpam sumontuotas Vilniaus gatvėje), ,,Rėkyvos bajoras Karpis“ (2008 m.), ,,Šiaulių dvylis“ – jautis ant stogo (2008 m.), ,,Baltų karžygiai“ – vienkartinės kinetinės metalo ir ugnies skulptūros Salduvėje 2010 m. vasarą. Ruošiantis 2011 metų Europos krepšinio čempionatui prie Šiaulių arenos buvo sumontuotas skulptūros pavidalo meninis akcentas „Nugalėtojas“.
Paminėtina, kad V. Purono iniciatyva atsirado knygų serija „Įdomioji Šiaulių istorija“, kurios du tomai „Brangus paukštis Feniksas“ buvo atspausdinti 2007 metais. Tai knyga apie Šiaulių miesto aurą, jo istoriją, apie legendas, įdomybes ir paslaptis. 2009–2012 metais buvo išspausdintas „Įdomiosios Šiaulių istorijos“ tęsinys – autoriaus keturtomis „Saulės miesto veidas“ apie Šiaulių miesto estetinius procesus: dizainą, dailę, poligrafiją. V. Puronas sukūrė ir dvi unikalias knygas-milžines „Aukuras Salduvei“ (2009 m.) ir „Geležinė knyga“ (2011 m.). Šių leidinių svoris ir gabaritai pretenduoja į Gineso knygos rekordus. V. Puronas taip pat yra kelių reprezentacinių spaudinių ir almanachų sudarytojas bei redaktorius, o kaip dizaineris yra nemažai apipavidalinęs ir kitų autorių leidinių.
Dizainerio veikla yra gerai žinoma ne tik Šiauliuose, bet ir visoje Lietuvoje. V. Puronas už kultūrinę ir meninę veiklą 2008 metais buvo priimtas į Jotvingių kryžiaus riterių ordiną, yra apdovanotas Jotvingių kryžiaus riterio ordinu, jam suteiktas donatoriaus titulas.
V. Puronas ir šiandien, sulaukęs gražaus jubiliejaus, yra energingas ir kupinas įdomiausių sumanymų, kuriuos visuomet, pasitelkdamas jam būdingą komunikabilumą ir neeilinį organizacinį talentą, sugeba realizuoti.
Šioje parodoje eksponuojami Šiaulių apskrities archyve V. Purono asmens fonde saugomi dokumentai ir kai kurios autoriaus meninių darbų nuotraukos.
Sveikiname gerbiamąjį Vilių Puroną gražaus jubiliejaus proga, linkime stiprios sveikatos, neblėstančios energijos ir kūrybinės sėkmės puoselėjant ir gražinant mūsų miestą.
|
VILIUI PURONUI – 65
Vaikystės nuotraukos (V. Puronas su tėvais, broliu ir pusesere).
Panevėžys, 1949, 1951 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 93, l. 15
|
VILIUI PURONUI – 65
LTSR švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Panevėžio miesto komiteto Berčiūnų pionierių stovyklos pagyrimo lapas už aktyvų dalyvavimą stovyklos gyvenime.
Berčiūnai, 1956 m. birželio 29 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 25, l. 2
|
VILIUI PURONUI – 65
Panevėžio IV vidurinės mokyklos IV a klasės mokinio Viliaus Purono rusų kalbos diktantų sąsiuvinio fragmentas. 1956 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 58, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Panevėžio miesto DŽDT vykdomojo komiteto kultūros skyriaus ir organizacinės komisijos dainų šventėms bei meno saviveiklos apžiūroms rengti garbės raštas už aktyvų dalyvavimą miesto meninės saviveiklos apžiūroje. 1962 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 27, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Vaikiško žaidimo STAFF „TT“ iškilminga priesaika. 1962 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 59, l. 3
|
VILIUI PURONUI – 65
Dešimtos klasės elgesio ir mokslo pažangumo pažymėjimas.
Panevėžys, 1963 m. birželio 25 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 60, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Kvalifikacijos pažymėjimas, išduotas Panevėžio mokyklos-internato.
1964 m. birželio 20 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Panevėžio mokyklos internato 11 klasės mokinio Viliaus Purono charakteristika.
1964 m. birželio 20 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 61, l. 5
|
VILIUI PURONUI – 65
Panevėžio mokyklos- internato I-os laidos abiturientų vinjetė.
Vilius Puronas paskutinėje eilėje 3-as iš kairės. 1964 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 81, l.1
|
VILIUI PURONUI – 65
Vidurinės mokyklos baigimo atestatas. (Kopija). Rusų kalba.
Panevėžys, 1964 m. birželio 20 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 140, l.1
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos TSR valstybinio dailės instituto pažymėjimas. Vilnius, 1971 m. birželio 21 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 64, l. 2
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos TSR valstybinio dailės instituto diplominio projekto uždavinys.
Vilnius, 1971 m. vasario 10 d.
ŠAA. F.879, ap. 1, b. 63, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Respublikinio mokytojų tobulinimosi instituto raštas Nr. 254, kuriame gerai įvertintas Viliaus Purono techninių mokymo priemonių kabineto įrengimo sistemos projektas.
Vilnius, 1971 m. liepos 12 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 66, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos TSR valstybinio dailės instituto baigimo diplomas.
Vilnius, 1971 m. liepos 13 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b.140, l. 2
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos TSR švietimo, aukštųjų mokyklų ir mokslo įstaigų darbuotojų profsąjungos respublikinio komiteto garbės raštas už aktyvų dalyvavimą respublikiniame konkurse ir kūrybiškumą ruošiant vaizdines mokymo priemones. Vilnius, 1971 m. rugsėjo 25 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 141, l. 2
|
VILIUI PURONUI – 65
Paskyrimas dirbti į LTSR projektavimo konstravimo biurą „Puntukas“.
1971 m. rugsėjo 3 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 67, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Pergalės dienos minėjimas (V. Purono meninis šventės apipavidalinimas).
Šiauliai, 1975 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b.14, l. 9
|
VILIUI PURONUI – 65
Šiaulių m. DŽDT vykdomojo komiteto sprendimas Nr. 32 „Dėl meno tarybos prie vyr. dailininko sudarymo“. (Kopija) 1975 m. sausio 27 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 197, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Šiaulių m. DŽDT vykdomojo komiteto sprendimo Nr. 32 „Dėl meno tarybos prie vyr. dailininko sudarymo“ priedėlis. (Kopija) 1975 m. sausio 27 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 197, l. 2
|
VILIUI PURONUI – 65
V. Purono sukurti ekslibrisai. Akcidentinis rinkinys. 1975 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 6, l. 6, 11
|
VILIUI PURONUI – 65
Gegužės 1-osios šventinis plakatas. Dizaineris V. Puronas. Ofsetas.
Šiauliai, 1975 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 7, l. 2
|
VILIUI PURONUI – 65
Šiaulių miesto vyriausiojo dailininko pažymėjimas. Šiauliai, 1976 m. liepos 9 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b.168, l. 1, 2
|
VILIUI PURONUI – 65
Balaganinio fotografo pano. Eskizas V. Purono. Šiauliai, 1976 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 15, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Nuotrauka iš serijos „Gaminame laikrodį su gaidžiu“. Dizaineris V. Puronas, darbą atliko E. Konstantinovas, S. Piščikas. Šiauliai, 1975 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 96, l. 5
|
VILIUI PURONUI – 65
Nuotrauka iš serijos „Gaminame laikrodį su gaidžiu“ . Baigiamieji „gaidžio“ montavimo darbai. Šiauliai, 1975 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 96, l. 6
|
VILIUI PURONUI – 65
Nuotrauka iš serijos „Gaminame laikrodį su gaidžiu“.
Projektas baigtas. Šiauliai, 1975 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 96, l. 14
|
VILIUI PURONUI – 65
Šiaulių miesto herbas. Dizaineris V. Puronas.
Herbą montavo ir ant sienos užrašė A. Milašauskas. Šiauliai, 1976 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 17, l. 2
|
VILIUI PURONUI – 65
Dekoratyvinė tvorelė. Dizaineris V. Puronas. Darbą atliko ŠPI studentai.
Šiauliai, 1976 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 17, l. 3
|
VILIUI PURONUI – 65
„Katinai“ ant vaistinės „Valerijonas“ stogo. Autorius V. Puronas (metalo plastika).
Šiauliai, 1976 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 17, l. 5
|
VILIUI PURONUI – 65
Tūrinės reklamos akcentas „Rublis“. Dizaineris V. Puronas, darbą atliko P. Šaripovas. Šiauliai, 1977 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 17, l. 12
|
VILIUI PURONUI – 65
Tūrinės reklamos akcentas „Žuvis“ . Dizaineris V. Puronas,
darbą atliko J. Tamošiūnas. Šiauliai, 1978 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 17, l. 16
|
VILIUI PURONUI – 65
Tūrinės reklamos akcentas „Super kopūstas“ . Dizaineris V. Puronas,
darbą atliko K. Einigis. Šiauliai, 1978 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 17, l. 11
|
VILIUI PURONUI – 65
Tūrinės reklamos akcentas „Gyvatė“. Dizaineris V. Puronas, darbą atliko P. Šaripovas.
Šiauliai, 1979 m.
ŠAA. F. 879, ap.1, b. 99, l. 3
|
VILIUI PURONUI – 65
Fasadų dekoras. Tapyba ant namo sienos Vilniaus g. pėsčiųjų bulvaro pabaigoje. Dizaineris V. Puronas. Šiauliai, 1974-1975 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Fasadų dekoras. Vaistinė „Valerijonas“. Šiauliai, 1976 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Fasadų dekoras. Spaustuvė „Titnagas“. Šiauliai, 1977 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
TSRS liaudies ūkio pasiekimų parodos apdovanojimo bronzos medaliu pažymėjimas. 1978 m. lapkričio 15 d. Rusų kalba.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 142, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Personalinės parodos „Mūsų miestas – mūsų namai“ plakatas. Autorius V. Puronas. Ofsetas. Šiauliai, 1980 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 11, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Šiaulių miesto meno - architektūros tarybos posėdžio protokolas.
1980 m. balandžio 10 d. Protokolą surašė V. Puronas.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 42, l.1
|
VILIUI PURONUI – 65
Vilniaus g. statomų ir permontuojamų tūrinės reklamos akcentų sąrašas. (Nuorašas).
Šiauliai, 1980 m. birželio 2 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 43, l. 5
|
VILIUI PURONUI – 65
LKP Šiaulių miesto komiteto ir Šiaulių miesto LDT vykdomojo komiteto garbės raštas už laimėjimus vystant liaudies ūkį, mokslą ir kultūrą ir ryšium su tarybų valdžios atkūrimo Lietuvoje 40 metinėmis. Šiauliai, 1980 m. birželio 23 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 32, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos TSR liaudies ūkio pasiekimų parodos direkcijos garbės raštas už Šiaulių m. savitą išorės formavimą, išradingą iniciatyvą, aktyvų dalyvavimą parodoje
„Dizainas – 80“.
Vilnius, 1981 m. kovo 17 d.
ŠAA. F.879, ap.1, b. 34, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Statybos ir architektūros valdybos darbuotojo V. Purono pareiškimas Šiaulių m. LDT vykdomojo komiteto profsąjungos komitetui.
Šiauliai, 1981 m. kovo 2 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 76, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Senio šalčio kanceliarijos naujametinis sveikinimas. Autorius V. Puronas.
Šiauliai, 1981 m. gruodžio 27 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 122, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Išrašas iš Lietuvos LKJS Šiaulių miesto komiteto biuro posėdžio dėl Šiaulių m. vyr. dailininko V. Purono rekomendavimo respublikos komjaunimo premijai gauti.
Šiauliai, 1981 m. spalio 8 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 143, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos komjaunimo premijos laureato vardo suteikimo diplomas. (Originalas).
Vilnius, 1982 m. kovo 11 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 144, l. 1, 2
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos TSR dailininkų sąjungos Šiaulių organizacijos valdybos posėdžio protokolas Nr. 8. (Išrašas). Šiauliai, 1984 m. rugsėjo 24 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 188, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos dailininkų sąjungos nario pažymėjimas. 1984 m.
Iš V. Porono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Šiaulių išvadavimo iš fašistinių grobikų 40-ųjų metinių plakatas. Dizaineris V. Puronas. Ofsetas. Šiauliai, 1985 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 4, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
V. Purono rašinys „Apie miegantį jautį. 1985 m. birželio 17 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 117, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos TSR paminklų apsaugos ir kraštotyros draugijos padėka už kvalifikuotą ir rezultatyvų istorijos ir kultūros vertybių puoselėjimą. Vilnius, 1986 m. liepos 19 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 161, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Nuotraukoje V. Puronas su dukra Ugne, sūnumi Vyčiu ir vaikų pussesere Jūrate.
Šiauliai, 1986 m.
ŠAA. F. 879, ap.1, b. 125, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Nuotraukoje V. Puronas ir skulptorius Saulius Kuzma. Šiauliai, 1986 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 226, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
Pakruojo m. vykdomojo komiteto padėkos raštas. Pakruojis, 1987 m. vasario 10 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
„Raudonosios vėliavos“ laikraščio redakcijos garbės raštas už aktyvų bendradarbiavimą laikraštyje. Šiauliai,1987 m. gegužės 5 d.
ŠAA,. F. 879, ap. 1, b. 165, l. 2
|
VILIUI PURONUI – 65
Šiaulių miesto vyriausiojo dailininko V. Purono pareiškimas dėl išleidimo kūrybinių atostogų ryšium su personalinės parodos rengimu „Mūsų miestas – mūsų namai“.
Šiauliai, 1987 m. balandžio 7 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 178, l. 2
|
VILIUI PURONUI – 65
Jubiliejinės parodos „Mūsų miestas – mūsų namai“ katalogas. 1987 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 148, l. 1
Pilna katalogo versija:
Parodos katalogas.pdf (11,9 mb)
|
VILIUI PURONUI – 65
Pirmosios Šiaulių dizaino parodos katalogas. 1988 m.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 190, l. 1
Parodos katalogo ištrauka.pdf (3,40 mb)
|
VILIUI PURONUI – 65
Laiškas Kazimierui Motiekai dėl Molotovo – Ribentropo pakto protokolų.
Šiauliai, 1989 m. birželio 22 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 187, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
V. Purono pareiškimas dėl išstojimo iš LKP narių. (Kopija).
Šiauliai, 1990 m. vasario 28 d.
ŠAA. F. 879, ap.1, b.178, l. 6
|
VILIUI PURONUI – 65
Žemaitiški litai. Dizaineris V. Puronas. Šiauliai, 1989 m. gruodžio 2 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 185, l. 6
|
VILIUI PURONUI – 65
Žemaitiški litai. Dizaineris V. Puronas. Šiauliai, 1989 m. gruodžio 2 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 185, l. 8
|
VILIUI PURONUI – 65
Žemaitiški litai. Dizaineris V. Puronas. Šiauliai, 1989 m. gruodžio 2 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 185, l. 10
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos banko Šiaulių skyriaus banknotai litaurai, cirkuliavę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuotuose renginiuose. Dizaineris V. Puronas. 1991 m. liepos 27 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 185, l. 14
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos banko Šiaulių skyriaus banknotai litaurai, cirkuliavę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuotuose renginiuose. Dizaineris V. Puronas. 1991 m. liepos 27 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 185, l. 15
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos banko Šiaulių skyriaus banknotai litaurai, cirkuliavę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuotuose renginiuose. Dizaineris V. Puronas. 1991 m. liepos 27 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 185, l. 16
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos banko Šiaulių skyriaus banknotai litaurai, cirkuliavę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuotuose renginiuose. Dizaineris V. Puronas. 1991 m. liepos 27 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 185, l. 17
|
VILIUI PURONUI – 65
Lietuvos banko Šiaulių skyriaus banknotai litaurai, cirkuliavę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuotuose renginiuose. Dizaineris V. Puronas. 1991 m. liepos 27 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 185, l. 18
|
VILIUI PURONUI – 65
„Nelabai įdomus mūsų momentas“, Nr. 5 (visuomeninės minties (bulvarinis) laikraštis). Dizaineris V. Puronas. Šiauliai, 1990 m. vasario 5 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 153, l. 1
|
VILIUI PURONUI – 65
„Nelabai įdomus mūsų momentas“, Nr. 12 (visuomeninės minties (bulvarinis) laikraštis). Dizaineris V. Puronas. Šiauliai, 1990 m. rugsėjo 12 d.
ŠAA. F. 879, ap. 1, b. 153, l. 29
|
VILIUI PURONUI – 65
Mikelio prizo laureato diplomas už pasiekimus kraštotyrinėje veikloje. Šiauliai, 2003 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
UAB „Neuwerbung“ (reklamos įmonė) darbuotojo pažymėjimas.
Šiauliai, 2003 m. lapkričio 1 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Mobilus didelio formato reklaminis skydas. Vilnius. 2003 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
UAB „Neuwerbung“ kolektyvo padėka už gerus darbus įmonės ir jos darbuotojų labui, ilgametį įmonės tradicijų išlaikymą, malonų ir nuoširdų bendradarbiavimą.
2004 m. liepos 29 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Humoro, alaus ir varnų valstybės (HAV) skulptūrinė rodyklė Pakruojyje. 2004 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Humoro, alaus ir varnų valstybės (HAV) emblema. 2002-2006 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Humoro, alaus ir varnų valstybės (HAV) laikraštis. 2003 m. rugpjūčio 30 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Humoro, alaus ir varnų valstybės (HAV) obligacija. 2004 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Humoro, alaus ir varnų valstybės (HAV) valdovas Vilius I-asis. Pakruojis, 2006 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Panevėžio miesto įkūrimo obeliskas. Panevėžys, 2003 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Afišų klijavimo stulpo dekoratyvinė viršūnė „Laumžirgystė“ (cinkuoto plieno lankstinys) Tilžės gatvėje. Šiauliai, 2006 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Afišų klijavimo stulpo dekoratyvinė viršūnė „Dygliuotis“ (cinkuoto plieno lankstinys) Tilžės gatvėje. Šiauliai, 2006 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Afišų klijavimo stulpo dekoratyvinė viršūnė „Besparnė“ (cinkuoto plieno lankstinys) Tilžės gatvėje. Šiauliai, 2006 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Meninis plieno lankstinys „Šiaulių buliukas“ ant Tilžės g. 151 pastato mansardos Šiaulių miesto centre, Vilniaus ir Tilžės g. sankirtoje. 2008 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Knyga „Nuo mamutų iki cepelinų“ apie Lietuvos profesionaliosios kulinarijos istoriją. (Autorius V. Puronas). Vilnius, „Vaga“, 1999 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Šiaulių tarptautinės verslo ir pasiekimų parodos diplomas už knygą apie Šiaulių miesto istoriją „Brangus paukštis feniksas“ I, II tomai. Šiauliai, 2007 m. gruodžio 8 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Dienraščio „Šiaulių naujienos“ diplomas skaitytojų populiariausiu 2008 metų šiauliečiu pripažintam V. Peronui. Šiauliai, 2008 m. gruodžio 30 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
„Šiauliai amžiuose“ – Šiaulių miesto planas. Autorius V. Puronas. 2008 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
„Bajoras Karpis“ Rėkyvoje – cinkuoto plieno monumentalus kūrinys. Šiauliai, 2008 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Šiaulių tarptautinės verslo ir pasiekimų parodos diplomas už knygą „Aukuras Salduvei“. Šiauliai, 2009 m. lapkričio 28 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
V. Puronas Šiaulių tarptautinėje verslo ir pasiekimų parodoje pristato didžiausią Lietuvos knygą „Aukuras Salduvei“. Šiauliai, 2009 m. lapkričio 28 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
„Tūkstantmečio suoliuko“ atidengimas. Šiauliai, 2009 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
„Geležinė lapė“ – meninis cinkuoto metalo gaminys. Šiauliai, 2009 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
„Geležinės lapės“ nuolatinė buveinė – Talkšos ežero pakrantė. Šiauliai, 2009 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Šiaulių miesto savivaldybės padėka už meninio metalo akcento „Geležinė lapė“ sukūrimą Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti. Šiauliai, 2010 m. sausio 12 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
„Damoklo kardas“ (sumontuotas po Vilniaus g. arka). Šiauliai, 2009 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
„Baltų karžygiai“ – vienkartinės kinetinės metalo ir ugnies skulptūros. Šiauliai, 2010 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
„Nugalėtojas“ – cinkuoto metalo skulptūra prie Šiaulių arenos
(skirta 2011 m. Europos krepšinio čempionatui). 2011 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Jotvingių kryžiaus riterių ordino Didžiojo magistro dekretas dėl Viliaus Purono priėmimo teisėtu ordino donatoriumi. Kražiai, 2008 m. rugpjūčio 16 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Jotvingių kryžiaus riterių ordino pažymėjimas apie donatoriaus rango suteikimą Viliui Puronui. Kražiai, 2008 m. rugpjūčio 16 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Jotvingių kryžiaus riterių ordino donatoriaus kryžius. (Kopija). 2008 m.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
„Geležinė knyga“ – sunkiausia Lietuvos knyga iš metalo. Idėjos autorius ir dizaineris Vilius Puronas. Knyga saugoma Kražių kolegijoje. Kražiai, 2011 m. rugpjūčio 20 d.
Iš V. Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
„Geležinės knygos“, kurioje surašyta Jotvingių kryžiaus riterių ordino istorija, pristatymas Kražių kolegijoje. Knygoje pasirašo ordino Didysis magistras Artūras Rukas Daujotis. Kražiai, 2011 m. rugpjūčio 20 d.
Iš V.Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Jotvingių kryžiaus riterių ordino vadovybės padėka Viliui Puronui už idėjas ir iniciatyvą įgyvendinant Jotvingių kryžiaus ordino istorijos perkėlimą į „Geležinę knygą“.
Kražiai, 2011 m. rugpjūčio 20 d.
Iš V.Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
Vilius Puronas su sūnumi Vyčiu ir dukra Ugne ant Kryžių kalno. 2011 metai.
Iš V.Purono asmeninio archyvo
|
VILIUI PURONUI – 65
V. Purono kūrybos darbų sąrašo ištrauka (1968-2012 m.)
Iš V.Purono asmeninio archyvo
Pilna sąrašo versija:
Kūrybos darbų sąrašas.pdf (156 KB)
|
VILIUI PURONUI – 65
Spauda apie V. Puroną (ištrauka)
Iš V.Purono asmeninio archyvo
Pilna versija:
Spauda apie V. Puroną.pdf (161 KB)
|
VILIUI PURONUI – 65
V. Purono publikacijos periodinėje spaudoje (ištrauka)
Iš V.Purono asmeninio archyvo
Pilna publikacijų versija:
|
VILIUI PURONUI – 65
Autobiografija (ištrauka)
Iš V.Purono asmeninio archyvo
Pilna autobiografijos versija:
Autobiografija.pdf (73 KB)