2022 METŲ VEIKLOS UŽDUOTYS:
1. Parengti ir pristatyti LRVK ir KM archyvų veiklos skaitmeninės transformacijos viziją/gaires, kurias numatoma realizuoti iki 2027 m., įskaitant ilgalaikį skaitmeninių/suskaitmenintų dokumentų/išteklių išsaugojimo (skaitmeninės transformacijos veiklos poreikius, prioritetus, priemones turinio patrauklumui didinti, vartotojų patirčiai gerinti, finansavimo poreikį ir pan.).
2. Užtikrinti, kad būtų imtasi veiklų bei pasiekta susitarimų bei rezultatų perimant valstybei ir jos istorijai svarbių fizinių asmenų (pvz. signatarų, kitų svarbių šalies politinį, ekonominį ir pan. gyvenimą formavusių asmenų) archyvus, fondus, ar jų dalis.
3. Inicijuoti ir užtikrinti centralizuoto valstybinės archyvų sistemos veiklos modelio vertinimą, atliekant struktūrinę, finansinę ir procesų analizę ir pateikti LRVK siūlymus dėl procesų optimizavimo, viešųjų ir administracinių paslaugų kokybės gerinimo.
4. Nuosekliai planuoti (nustatyti prioritetus) ir stiprinti kryptingą LVAT ir (ar) valstybės archyvų tarptautinį bendradarbiavimą su kitų šalių valstybės archyvais ir atminties institucijomis.
5. Dėl išteklių prieinamumo negalią turintiems asmenims (Kultūros PP numatyta, siekti, asmenims su negalia pritaikytų skaitmeninių (elektroniniai) leidybos išteklių didėjimo) pagal LVAT 2022 m. MVP projekte numatytą prioritetinę veiklą „teikti paslaugas, pritaikytas asmenims, turintiems negalią, įgyvendinus projektą „Elektroninės paslaugos „EAIS skaitmeninė skaitykla“ sukūrimas“.